Tag czad
Rozmiar czcionki
- Zanim włączysz ogrzewanie, zadbaj o bezpieczeństwo Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin.
- MSWiA: Czad - cichy zabójca Rozpoczął się sezon grzewczy. Wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny? Co jest główną przyczyną zaczadzeń? Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia? Jak pomóc przy zatruciu tlenkiem węgla? Od stosowania podstawowych zasad może zależeć nasze zdrowie i życie oraz zdrowie i życie naszych bliskich.
- Mrągowo: Pożar w kominie – w porę interweniowali dzielnicowi Mrągowscy dzielnicowi podczas służby zauważyli płonący komin domu jednorodzinnego. Ogień stwarzał realne zagrożenie dla znajdującej się w budynku mieszkanki. Na szczęście funkcjonariusze zapobiegli rozprzestrzenieniu się ognia i ewentualnej tragedii.
- Czad – cichy zabójca! Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin.
- Ostróda: Sprawdź wentylację i komin przed zimą Policjanci z Ostródy apelują do mieszkańców o sprawdzenie instalacji wentylacyjnej, urządzeń grzewczych oraz przegląd kominów. Niesprawne urządzenia mogą przyczynić się do tragedii.
- Ostróda/Morąg: Czad i ogień - obudź czujność Dzielnicowi z ostródzkiej komendy uczestniczyli w prelekcjach na temat bezpieczeństwa pożarowego w ramach akcji „Czad i Ogień Obudź Czujność”. Propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego stanowi ważny element zapobiegania pożarom i sytuacjom niebezpiecznym.
- Biskupiec: Czujnik czadu uratował życie czteroosobowej rodzinie Czujnik tlenku węgla to niewielkie i niedrogie urządzenie, które może uratować życie. Przekonała się o tym rodzina z Biskupca, którą w środku nocy obudził alarm. Dzięki temu domownicy na czas opuścili swój dom i wezwali odpowiednie służby. Policjanci zachęcają do instalacji czujników w swoich domach.
- Niskie temperatury i czad śmiertelnym zagrożeniem. MSWiA i KGP apelują o rozwagę i pomoc potrzebującym Aż 72 osoby zmarły od listopada 2015 roku z powodu wychłodzenia organizmu. Od września 2015 roku 29 osób śmiertelnie zatruło się czadem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz służby podległe apelują o rozwagę, ostrożność i reagowanie na los tych, którzy potrzebują pomocy.
- Olsztyn: Policjanci w ostatniej chwili wyciągnęli z domu rodzinę, która zatruła się czadem Szybka interwencja policjantów uratowała trzyosobową rodzinę przed zatruciem tlenkiem węgla. Funkcjonariusze znaleźli domowników w środku nocy na piętrze domu jednorodzinnego. Dwie osoby były nieprzytomne, jedna nie była w stanie sama opuścić mieszkania. Wszyscy domownicy trafili do szpitala na obserwację. W domu strażacy stwierdzili duże stężenie substancji trujących.
- Olsztyn: Trafili do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla 5-latka podczas kąpieli w łazience zatruła się tlenkiem węgla. W mieszkaniu woda podgrzewana była piecykiem. Dziewczynka i jej rodzice trafili do szpitali na obserwację. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Policjanci i strażacy przestrzegają, że w trakcie sezonu grzewczego występuje zagrożenie zatrucia czadem.