Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Morąg: Czad i ogień - obudź czujność

Dzielnicowi z ostródzkiej komendy uczestniczyli w prelekcjach na temat bezpieczeństwa pożarowego w ramach akcji „Czad i Ogień Obudź Czujność”. Propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego stanowi ważny element zapobiegania pożarom i sytuacjom niebezpiecznym.

W zeszłym tygodniu (12-13.01.2017) dzielnicowi pełniący służbę na terenie powiatu ostródzkiego w ramach akcji „Czad i Ogień Obudź Czujność” wzięli udział w prelekcjach na temat bezpieczeństwa pożarowego oraz zagrożeń jakie spotkać mogą służby i podmioty, które bezpośrednio mają kontakt z użytkownikami lokali mieszkalnych. Konferencje te odbyły się w ramach akcji społecznej, którą zainaugurował w październiku ubiegłego roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski na konferencję oprócz przedstawicieli policji zaprosił również przedstawicieli straży miejskiej, samorządów, administratorów i zarządców budynków mieszkalnych oraz instytucje zajmujące się budynkami mieszkalnymi.

Podczas spotkań omówiono symptomy, które mogą świadczyć o możliwości wystąpienia zagrożenia pożarowego. Wiedza przekazana pozwoli służbom i administratorom budynków mieszkalnych, zauważyć możliwość wystąpienia zagrożenia pożarowego.

Należy pamiętać, że nieprawidłowości w użytkowaniu instalacji i urządzeń w domach zauważone odpowiednio wcześnie, mogą uchronić domowników przed utratą zdrowia a nawet życia.

(AK/TM)

Powrót na górę strony