Tag mazury
Rozmiar czcionki
- „Bezpieczne ferie” na Warmii i Mazurach Padał śnieg i było zimno, a na plaży zebrało się kilkaset dzieciaków, policjanci, strażacy, ratownicy, samorządowcy i przedstawiciele innych zaprzyjaźnionych instytucji. A do tego były konkursy z nagrodami, gorąca herbata, ciepła przekąska oraz zawsze uśmiechnięty i skory do zabawy Sierżant Bóbr. Wymarzona atmosfera dla inauguracji działań „Bezpieczne ferie” na Warmii i Mazurach. W każdym powiecie w regionie policjanci uczestniczą w nich przygotowując lub biorąc udział w spotkaniach profilaktycznych. Rozmawiają z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami, by przypomnieć wszystkim o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, ostrzec przed ewentualnymi zagrożeniami i podpowiedzieć jak ich unikać oraz co robić, gdy jednak wystąpią.
- Na pomaganie nie ma ustalonych godzin. Policjanci wolontariusze wspierają mieszkańców W pracy zakładają mundur i wykonują swoje obowiązki służbowe. Po pracy – jako wolontariusze – wspierają m.in. seniorów przy robieniu zakupów i pomagają im, a także osobom niepełnosprawnym w sprawach wymagających wyjścia z domu. Policjanci zrzeszeni w Policyjnym Klubie Sportowym „MAZURY” jako społeczni wolontariusze wspólnie z pracownikami socjalnymi dostarczają także gotowe posiłki lub paczki żywnościowe pod wskazane przez instytucje samorządowe adresy m.in. dla osób objętych kwarantanną domową lub samotnych.
- Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur Nadmierna prędkość, lekceważenie przepisów, wypity alkohol, lekkomyślność, brawura, przecenianie własnych umiejętności i możliwości prowadzonego pojazdu – to najczęstsze przyczyny niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Niestety w miniony weekend nie brakowało ich na drogach Warmii i Mazur i niestety dwa z nich skończyły się tragicznie.
- KWP: Analiza stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w roku 2016 na Warmii i Mazurach Co działo się na drogach regionu w 2016 roku? Kiedy i dlaczego dochodziło do wypadków? Jakie zdarzenia zapisały się w policyjnych statystykach? Kto w nich uczestniczył? Wszystko to można znaleźć w „Analizie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w 2016 roku”. Jest ona dostępna na naszej stronie.
- Szczytno: Z Londynu prosto do celi Na lotnisku Olsztyn – Mazury w Szymanach funkcjonariusze Straży Granicznej podczas odprawy zatrzymali 27-latka z Giżycka. Mężczyzna, który przyleciał do Polski z Londynu, był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonowa w Giżycku do prowadzonej tam sprawy. Szczycieńscy policjanci przejęli zatrzymanego i osadzili go w policyjnej celi.
- Szczytno: Dzielnicowy ze Szczytna zdobył „Niedźwiedzią łapę” Ostatni etap cyklu wyścigów Mazury MTB - „Wyścig o Niedźwiedzią Łapę” - był kwintesencją zmagań kolarskich. Była walka i adrenalina, czyli wszystko to co w kolarstwie górskim cieszy najbardziej. Gdy emocjonujący wyścig sięgnął mety, wszystko było już jasne. II miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu i jednocześnie I miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął mł. asp. Wojciech Tworkowski – dzielnicowy ze Szczytna.
- KWP: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa objęła Warmię i Mazury Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” jest już dostępna na stronach internetowych jednostek policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.
- KWP: System Sygnalizacji Ostrzegawczej na Wielkich Jeziorach Mazurskich Wielkimi krokami zbliża się sezon żeglugowy. W trosce o bezpieczeństwo żeglarzy od 2011 roku w tym czasie działa System Sygnalizacji Ostrzegawczej na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet najnowocześniejsze urządzenia nie zastąpią zdrowego rozsądku oraz obowiązkowego śledzenia prognoz i obserwowania nieba.
- KWP: Pierwszy weekend wakacji przed nami. Wszystkiego bezpiecznego życzą policjanci ruchu drogowego Dzieci rozpoczęły długo oczekiwane wakacje. Świadectwa odebrane, kwiatki wręczone, więc część już dziś wyruszy w wakacyjną podróż. O bezpieczeństwo na drogach regionu - nie tylko dzieci, ale wszystkich ich użytkowników - zadbają policjanci w białych czapkach.
- Regionalny System Ostrzegania: aktualne ostrzeżenia na ekranach telewizorów i smartfonów Ostrzeżenia o nawałnicach, utrudnieniach na drogach, działaniach przestępców czy innych zdarzeniach, mogących zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu oraz poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych od 1 stycznia 2015 roku możemy śledzić bezpośrednio na ekranach naszych smartfonów i telewizorów. Umożliwia to Regionalny System Ostrzegania (RSO).