Tag alarm
Rozmiar czcionki
- Każde fałszywe zgłoszenie to strata cennego czasu, która może kosztować życie! Niestety niemal każdego dnia policjanci otrzymują zgłoszenia, które okazują się niepotrzebnymi interwencjami. Fałszywe alarmy, żarty lub pochopne oceny sytuacji angażują funkcjonariuszy, odciągając ich od realnych zagrożeń. Przypominamy, że każde wezwanie bez uzasadnienia to potencjalne zagrożenie dla tych, którzy w tym czasie rzeczywiście potrzebują pomocy.
- Fałszywe alarmy, realne konsekwencje „Żona zwróciła mu uwagę w kwestii wspólnego psa”, „pijana twierdziła, że umiera, a w rzeczywistości chciała tylko porozmawiać z policjantami" – to tylko niektóre przykłady głupich zachowań, które zaangażowały służby niepotrzebnie, zabierając czas, który mógł być potrzebny w innym miejscu. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na bezpodstawne wezwania służb. Sprawcy wykroczeń lub przestępstw muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Wobec mieszkańca Gołdapi sąd zastosował karę 2 lat i 1 miesiąca bezwzględnego pozbawienia wolności.
- Zaalarmował służby o przestępstwie, którego nie było. Odpowie przed sądem „Uderzyłem młotkiem w czoło kolegę… leży… zabiłem go” – takiej treści zgłoszenie otrzymały służby ratunkowe. Jak się okazało zgłaszający był pijany, a historia zmyślona. Teraz za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych 68-latek odpowie przed sądem.
- 37-latek odpowie za fałszywy alarm bombowy Olsztyńscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna miał zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować o rzekomo podłożonych ładunkach wybuchowych na terenie jednego z zakładów pracy w Dywitach. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
- Barczewo: W niespełna dwie godziny od otrzymania zgłoszenia, policjanci i strażacy odnaleźli zaginionego 7-latka. Mokry i wyziębiony w porę trafił pod opiekę medyków Zaledwie dwie godziny trwały poszukiwania 7-latka, który podczas spaceru z babcią i swoją matką w pewnym momencie zniknął im z oczu. Gdy poszukiwania na własną rękę nie przyniosły rezultatu kobiety powiadomiły służby ratunkowe. Na szczęście po zaledwie dwóch godzinach poszukiwań, chłopiec został odnaleziony. Mokrego i wyziębionego chłopca funkcjonariusze przekazali pod opiekę lekarzy.
- Ostróda: Sprawca fałszywego alarmu bombowego w policyjnym areszcie na trzy miesiące Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca miejscowości pod Ostródą, który zadzwonił do oficera dyżurnego jednostki i poinformował, że w nocy w szpitalu i urzędzie miasta wybuchnie bomba. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania kim jest dzwoniący. 30-latek, który szybko trafił do policyjnego aresztu miał 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Za to, co zrobił, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
- Ełk: Żeby wynieść skradziony towar owinęli zabezpieczenia folią aluminiową. Nie udało się. Zostali zatrzymani Do policyjnego aresztu trafił 31-letni mężczyzna i jego 24-letnia dziewczyna, którzy w jednym ze sklepów galerii handlowej ukradli ubrania, buty sportowe i biżuterię. Sprawcy chcąc wynieść skradziony towar przez bramki alarmowe, owinęli przypięte do nich klipsy folią aluminiową, myśląc, że dzięki temu oszukają system. Mylili się. System alarmowy zadziałał, a sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.