Tag Dzwoni oszust! Rozłącz się!
Rozmiar czcionki
- Oszuści są blisko, są cierpliwi i bezwzględni Portale społecznościowe to takie małe okno na świat, przez które możemy wyjrzeć, siedząc w domu. Jednak nie każdy, kto z nich korzysta, ma dobre intencje. Chęć inwestycji i zarobienia pieniędzy nie może nam przysłaniać oczu. Jeden z mieszkańców powiatu olsztyńskiego został wmanewrowany w trwającą przez kilka dni „inwestycję” w znaną firmę paliwową oraz akcję innej spółki. 66-latek stracił ponad 70 000 zł, jednakże dzięki rozmowie z synem zdołał uchronić się przed stratą kolejnych swoich funduszy.
- „Dzwoni oszust! Rozłącz się!” - policyjne porady nie tylko dla seniorów Seniorzy bardzo często padają ofiarami oszustów. Przestępcy podszywając się pod członków ich rodzin, policjantów, przedstawicieli instytucji, wyłudzając ogromne kwoty od osób swoich ofiar. Seniorów – ale nie tylko. By uczulić wszystkich na czyhające zagrożenia, policjanci podejmują wiele wysiłków i wykorzystują różne sposoby, by dotrzeć z ostrzeżeniem do jak najszerszego grona odbiorców. Tym razem z pomocą elbląskim policjantom przyszli autorzy animowanego spotu.
- Nie daj się złapać. Nie daj się oszukać. Dzwoni oszust! Rozłącz się! Nie mają skrupułów. Wykorzystują naiwność i dobre intencje swoich ofiar. Ich celem najczęściej są seniorzy, nasze babcie i dziadkowie, ale nie tylko. Niestety oszuści nie odpuszczają. Schemat zawsze jest podobny: dzwoni „wnuczek”, „policjant”, „prokurator” „urzędnik” czy „pracownik banku”. Każdy z nich manipuluje, straszy, namawia, by rozmówca wykonał ich instrukcje i „zabezpieczył” swoje pieniądze, które tak naprawdę trafiają w ręce oszusta. Nie daj się złapać, nie daj się oszukać! Ostrzeż bliskich!
- Policja nie informuje o prowadzonych akcjach! Policja nie żąda przekazania pieniędzy! Przeczytaj, zapamiętaj, nie daj się nabrać: policjanci nigdy nie dzwonią, by przez telefon informować o prowadzonych „tajnych akcjach”, nie żądają pieniędzy, nie każą wypłacać z banku, przelewać na inne konta. Tak robią oszuści, którzy bezczelnie podszywają się pod policjantów. Gdy odbierzesz taki telefon: nie kontynuuj rozmowy. Dzwoni oszust! Rozłącz się!
- Dzwoni oszust! Rozłącz się! Nie daj się nabrać oszustom. Poznaj ich metody Schemat zawsze jest podobny: dzwoni „wnuczek”, „policjant”, „prokurator” „urzędnik” czy „pracownik banku”. Każdy z nich manipuluje, straszy, namawia, by rozmówca wykonał ich instrukcje i „zabezpieczył” swoje pieniądze, które tak naprawdę trafiają w ręce oszusta.
- „Dzwoni oszust! Rozłącz się!”- kampania informacyjna na Warmii i Mazurach Tylko w tym roku na Warmii i Mazurach oszuści różnymi metodami wyłudzili od swoich ofiar prawie 2 miliony złotych. W skali całego kraju ta suma i liczba poszkodowanych jest wielokrotnie większa. Przestępcy często wykorzystując tzw. „metodę na policjanta” i fałszywie podając się za funkcjonariusza, pod pozorem współpracy z policją, zabierają swoim ofiarom nieraz oszczędności całego życia. Dlatego ruszamy z kampanią: „Dzwoni oszust! Rozłącz się!”.