Tag przekroczenie prędkości
Rozmiar czcionki
- Kompletnie pijany kierowca wpadł, bo przekroczył prędkość Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem, który przekroczył dozwoloną prędkość w Przerośli Gołdapskiej. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. 44-latek w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
- Utrata prawa jazdy i surowy mandat w „recydywie” za przekroczenie prędkości Policjanci z iławskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego seatem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 83 km/h. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej zatrzymany za przekroczenie prędkości. Za popełnione wykroczenie w warunkach „recydywy” został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 000 złotych i 15 punktami karnymi. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.
- Jak uniknąć wysokiego mandatu? Jeździć zgodnie z przepisami! Choć z wyprzedzeniem informowaliśmy o zmianach i ostrzegaliśmy przed dotkliwymi konsekwencjami zmian w taryfikatorze, to niektórzy kierowcy wciąż zdają się być zaskoczeni wysokimi karami, jakie na nich czekają za popełnienie wykroczeń drogowych. Jest jeden w 100% skuteczny sposób, by ich uniknąć. Jest to jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.
- Jechał przez miasto z prędkością 115 km/h, ale nie stracił prawa jazdy, bo… już go nie posiadał Policjanci w Piszu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobówki, który jechał ulicami miasta z prędkością 115 km/h, przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h w tym miejscu. Jakby tego było mało, okazało się, że kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
- Jeździli za szybko, bądź niesprawnymi pojazdami. Zostali zatrzymani Policjanci cyklicznie prowadzą działania, w których swoją uwagę kierują w na użytkowników dróg łamiących przepisy. Najczęstszymi przewinieniami a zarazem niosącymi za sobą najtragiczniejsze skutki, jest przekroczenie dozwolonej prędkości oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Dlatego wszyscy policjanci w tym funkcjonariusze ze specjalnej grupy SPEED – nie mają pobłażania wobec kierowców, którzy świadomie lekceważą przepisy ruchu drogowego jak i przepisy prawa.
- Jazda z nadmierną prędkością może skutkować utratą prawa jazdy oraz wysokimi kosztami finansowymi Funkcjonariusze Policji z działdowskiej drogówki ujawnili kierujących, którzy nie stosując się do ograniczenia prędkości narazili siebie na wysokie mandaty i czasowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący nie przyjmujący mandatu odpowiedzą przed sądem.
- Stracili prawo jazdy - bo przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym ponad 50 km/h Mandat, punkty karne oraz zatrzymane prawo jazdy to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci nie mieli dla nich taryfy ulgowej.
- Ponad 200 km/h na drodze S7 zakończyło się mandatami i punktami karnymi Głównym powodem policyjnych interwencji podejmowanych na drodze ekspresowej S7 jest nadmierna prędkość jadących tą drogą samochodów. Tak też było podczas spotkania policjantów z dwoma kierującymi, ojcem i synem, którzy w tym samym czasie popełnili to wykroczenie. Dla obu zakończyło się to mandatami i punktami karnymi.
- Kętrzyn: Straciła prawo jazdy bo…się spieszyła Policjanci kętrzyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 58-letniej kierującej, za przekroczenie prędkości. Kobieta przez miejscowość gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechała samochodem osobowym z prędkością 104 km/h. Jak tłumaczyła swoje zachowanie? Spieszę się.
- Węgorzewo: Był zdziwiony swoim wynikiem – 109 km/h w obszarze zabudowanym Policjanci z węgorzewskiej drogówki zatrzymali kierującego skodą, który w terenie zabudowanym jechał 109 km/h. Mężczyzna był zaskoczony pomiarem prędkości i tłumaczył, że „ma dużo pracy i musi szybko jeździć”. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące.