Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeździli za szybko, bądź niesprawnymi pojazdami. Zostali zatrzymani

Policjanci cyklicznie prowadzą działania, w których swoją uwagę kierują w na użytkowników dróg łamiących przepisy. Najczęstszymi przewinieniami a zarazem niosącymi za sobą najtragiczniejsze skutki, jest przekroczenie dozwolonej prędkości oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Dlatego wszyscy policjanci w tym funkcjonariusze ze specjalnej grupy SPEED – nie mają pobłażania wobec kierowców, którzy świadomie lekceważą przepisy ruchu drogowego jak i przepisy prawa.

Pierwszy kierujący został zatrzymany (8.06.2022 r.) po tym jak przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 33-latek w Złotowie jechał bmw z prędkością 119 km/h. W związku z powyższym policjanci ukarali mężczyznę mandatem, zatrzymali mu prawo jazdy a jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.  


Następnie w Chełmżycy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 23-latek kierował audi, które nie miało aktualnych badań technicznych a dowód rejestracyjny został mu już wcześniej zatrzymany. Mieszkaniec powiatu iławskiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.  


Tego samego dnia policjanci grupy „SPEED” podczas patrolu na terenie powiatu ostródzkiego zatrzymali kierującego peugeotem. Mężczyzna w Wirwajdach jechał z prędkością 78 km/h. Podczas kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie 59-latka. Mężczyzna kierował samochodem nie mając do tego uprawnień.  Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

 

(jk/md)

Powrót na górę strony