Tag BLIK
Rozmiar czcionki
- Oszukany na pracownika banku, stracił 50 000 złotych 34-latek z powiatu działdowskiego padł ofiarą oszustwa na pracownika banku. Wprowadzony w błąd, co do zagrożonych środków na swoim koncie, dokonał ich wypłaty, a następnie za pomocą kodów blik podawanych przez oszusta, dokonał ich wpłaty we wpłatomacie. Stracił 50 000 złotych.
- Oszuści nadal „wykazują się” aktywnością na terenie powiatu szczycieńskiego Społeczeństwo jest przeświadczone o tym, że tylko seniorzy stają się ofiarami oszustów, a wcale tak nie jest. Ten przypadek potwierdza, że każda osoba niezachowująca zasad bezpieczeństwa podczas rozmowy z nieznaną osobą, może stracić oszczędności. Mieszkaniec gminy Pasym stracił prawie blisko 6 tysięcy złotych w wyniku oszustwa „na pracownika banku”.
- Chciała sprzedać pianino przez Internet, straciła prawie 18000 złotych Mieszkanka powiatu działdowskiego wystawiła na sprzedaż pianino na jednym z internetowych portali. Odezwała się do niej osoba zainteresowana zakupem instrumentu i w celu potwierdzenia wpłaty za pianino uzyskała dostęp do konta pokrzywdzonej, z którego wypłaciła 17900 złotych. Kolejna z pokrzywdzonych chciała kupić telefon komórkowy. Przelała sprzedającemu pieniądze, lecz go nie otrzymała. Straciła 1200 złotych. Z kolei inna mieszkanka powiatu działdowskiego za pośrednictwem wiadomości na komunikatorze społecznościowym przekazała kod Blik „znajomej” i straciła 500 złotych.
- Kolejne oszustwo, tym razem na "kredyt". Policjanci apelują o ostrożność podczas rozmów telefonicznych Do Komendy Powiatowej Policji w Iławie zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że została oszukana na 3600 zł. Wszystko zaczęło od telefonu z „banku”. Pokrzywdzona została poinformowana, że jego pieniądze są zagrożone. A skończyło się na tym, że podała oszustowi kod BLIK, tracąc w ten sposób oszczędności.
- Akt oskarżenia przeciwko członkom grupy cyberoszustów Ponad 50 zarzutów zawiera akt oskarżenia przeciwko piątce młodych mężczyzn podejrzanych między innymi o kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, cyberoszustwa, fałszowanie dokumentów i posiadanie narkotyków. Sprawcy stanął przed sądem dzięki wspólnej pracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i specjalistów z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
- Warmińsko-mazurscy policjanci wzmacniali swoją wiedzę z zakresu przeciwdziałania przestępstwom oszustw finansowych O tym jak skuteczniej przeciwdziałać przestępstwom oszustw finansowych, szkolili się warmińsko-mazurscy policjanci korzystając z wiedzy i doświadczeń eksperckich, którymi podzielili się przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa – Polski Standard Płatności BLIK, Działu Bezpieczeństwa OLX sp. z o.o., Instytutu Nauk Społecznych Akademii Policji w Szczytnie oraz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie.
- Uwierzyła, że koresponduje z bratową. Przekazała Blik i straciła 800 złotych Oszuści podszywają się pod znajomych z portali społecznościowych, kontaktują się z ofiarą i wysyłając wiadomość sms lub poprzez komunikator internetowy, proszą o kod BLIK, celem realizacji płatności. Ofiara ufając, że pomaga „znajomej/mu”, przesyła kod BLIK, a z jej konta znikają pieniądze.
- Klikniesz – Twoje oszczędności znikną. NIE KLIKAJ! STOP cyberoszustwom! Kupujesz produkty na portalach internetowych? A może sam oferujesz przedmioty na sprzedaż? Pamiętaj, nigdy NIE KLIKAJ w linki przesyłane przez kupujących lub sprzedających!
- Uczestnicy oszukańczego procederu zatrzymani na gorącym uczynku Olsztyńscy śledczy od spraw gospodarczych zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby, które pośredniczyły w przekazywaniu pieniędzy pochodzących z oszustw dokonywanych na tak zwaną legendę. Zatrzymani byli odpowiedzialni za realizowanie w bankomatach kodów blik uzyskanych od pokrzywdzonych. Usłyszeli dotychczas po 3 zarzuty, policjanci podkreślają rozwojowy charakter sprawy.
- Zamiast wynagrodzenia za zdalnie wykonaną pracę, straciła ponad 10000 złotych Pracujesz zdalnie i czekasz na wynagrodzenie. Żeby potwierdzić wpływ pieniędzy na konto, musisz wygenerować kod BLIK i podać rzekomemu pracodawcy. Jednak wchodząc na konto, zamiast przyrostu pieniędzy na swoim koncie, widzisz ich ubytek. To schemat działania oszustów, którzy wyłudzili pieniądze od młodej mieszkanki powiatu działdowskiego. Nie ufaj obcym i uważaj, w co klikasz!