Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci z grupy SPEED pomogli kierowcy w potrzebie
Policjanci z grupy SPEED w trakcie patrolu ulicami Olsztyna zauważyli auto, które uległo awarii. Pech chciał, że samochód zepsuł się na środku ruchliwego skrzyżowania i w dodatku na przejeździe tramwajowym. Funkcjonariusze pomogli zepchnąć uszkodzony samochód, zabezpieczając całą "akcję" przed wystąpieniem ewentualnych zagrożeń.
Dodano: 15.01.2020 KWP Olsztyn
-
Oszukali w Internecie 22 osoby - zostali zatrzymani
Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom , którzy wykorzystując Internet oszukali 22 osoby. 21 i 25-latek na fałszywych akcjach internetowych oferowali rzeczy, które nigdy nie trafiły do odbiorców. Działając w ten sposób młodzi mężczyźni oszukali 22 osoby, wyłudzając od nich łącznie ponad 10 tys. zł. Teraz sprawcy oszustw ze swojego zachowania będą musieli wytłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 15.01.2020 KMP Olsztyn -
Ukradł perfumy w drogerii. Poniesie surową karę, bo dokonał tego w okresie tzw. „recydywy”
Kara 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Pisza, którego zatrzymali kryminalni. Mężczyzna ten podejrzany jest o kradzież kilku flakoników perfum o łącznej wartości blisko 900 złotych. W ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy pomógł sklepowy monitoring. 26-latek dopuścił się tego przestępstwa w okresie tzw. „recydywy”, stąd przewidziana kara jest surowsza.
Dodano: 15.01.2020 KPP Pisz