Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł perfumy w drogerii. Poniesie surową karę, bo dokonał tego w okresie tzw. „recydywy”

Kara 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Pisza, którego zatrzymali kryminalni. Mężczyzna ten podejrzany jest o kradzież kilku flakoników perfum o łącznej wartości blisko 900 złotych. W ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy pomógł sklepowy monitoring. 26-latek dopuścił się tego przestępstwa w okresie tzw. „recydywy”, stąd przewidziana kara jest surowsza.

Piscy kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o kilkukrotne kradzieże perfum w miejscowej drogerii. Jak ustalili śledczy mężczyzna ten w okresie od 24 grudnia ubiegłego roku do 13 stycznia br. roku ukradł trzy flakoniki perfum o łącznej wartości blisko 900 złotych. W ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy pomógł sklepowy monitoring oraz fakt, że mężczyzna ten jest dobrze znany policjantom z wcześniejszych włamań i kradzieży, których dokonał.
Materiał dowodowy zebrany przez śledczych w tej sprawie dał podstawy do przedstawienia zarzutu kradzieży 26-latkowi. Nie kwestionował on swojej winy. Dodał tylko, że skradzione perfumy sprzedał na rynku przypadkowo spotkanym osobom.
Za popełnienie przestępstwa kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że mieszkaniec Pisza dopuścił się tego czynu w okresie tzw. „recydywy” grozi mu surowsza kara w wymiarze do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

(as/rj)

 

Powrót na górę strony