Oszukali w Internecie 22 osoby - zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukali w Internecie 22 osoby - zostali zatrzymani

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom , którzy wykorzystując Internet oszukali 22 osoby. 21 i 25-latek na fałszywych akcjach internetowych oferowali rzeczy, które nigdy nie trafiły do odbiorców. Działając w ten sposób młodzi mężczyźni oszukali 22 osoby, wyłudzając od nich łącznie ponad 10 tys. zł. Teraz sprawcy oszustw ze swojego zachowania będą musieli wytłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w ostatnim czasie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za liczne oszustwa w Internecie. Mężczyźni w wieku 21 i 25 lat, działając wspólnie i w porozumieniu na aukcjach internetowych oferowali do sprzedaży m.in. bilety na festiwale muzyczne, hulajnogi elektryczne, spawarki czy wynajem domków letniskowych. Działając w ten sposób, oszuści wprowadzili w błąd co do zamiaru wywiązania się z warunków umowy kupna-sprzedaży 22 osoby i wyłudzili od pokrzywdzonych pieniądze w łącznej kwocie ponad 10 tys. zł.

Po przyjęciu przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie pierwszego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, funkcjonariusze po nitce do kłębka dotarli do każdego z oszukanych klientów. Dowody na to, że młodzi mężczyźni oszukiwali w sieci znajdowały się m.in. w zabezpieczonych przez policjantów telefonach komórkowych, kartach SIM czy potwierdzeniach dokonanych przelewów bankowych.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą materiału dowodowego wobec 21 i 25-latka skierowany do sądu został akt oskarżenia dotyczący oszustw w sieci internetowej o których mowa w art. 286 KK. Zgodnie z obowiązującym prawem, młodym mężczyznom może teraz grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie czujności podczas korzystania z Internetu. Nigdy nie mamy do końca pewności czy po drugiej stronie komputera nie znajduje się osoba, której zamiary nie są do końca szczere.

(rp/rj)

 

Powrót na górę strony