Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczna reakcja dzielnicowych pozwoliła uniknąć tragedii

Oleccy dzielnicowi uratowali 39-latka, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusze zabiegli tragedii i mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Ratowanie życia ludzkiego to dla policjantów najwyższa wartość. W czwartek (19.05.2022r.) przed godz. 11:00 dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 39-letni mężczyzna jest pod działaniem alkoholu, ma myśli samobójcze i idzie w kierunku lasu. Zgłaszająca w obawie o życie i zdrowie brata poprosiła o pomoc służby ratunkowe.

Natychmiast na miejsce pojechali dzielnicowi. Dzięki doskonałej znajomości terenu i ścisłej współpracy ze zgłaszającą, w ciągu kilkunastu minut policjanci odnaleźli opisanego mężczyznę i go zatrzymali. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego dzielnicowi otoczyli 39-latka opieką, a następie  przekazali w ręce specjalistów.

Dzielnicowi to funkcjonariusze, do których każdy może zwrócić się o pomoc, a także przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dobry dzielnicowy to policjant pracujący blisko mieszkańców, doskonale znający podległy teren, co jest szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy potrzebna jest natychmiastowa pomoc Policji, kiedy liczy się każda minuta, a w grę wchodzi ludzkie życie i zdrowie. 

W trudnej chwili nie obawiaj się poprosić o pomoc!

Przypominamy, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych - to uruchomione w grudniu 2017 roku przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Centrum Wsparcia to projekt Fundacji "Itaka", realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

"Centrum Wsparcia" oferuje całodobową pomoc i wsparcie telefoniczne, a także możliwość kontaktu przez mail i czat.

Dyżurni eksperci w Centrum udzielają informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc. Wszelkie informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie https://centrumwsparcia.pl/ Na stronie znajduje się również bezpłatna aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.

(jsz/kh)

Powrót na górę strony