Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Został ukarany za bezpodstawne wezwanie Policji

43-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie Policji i angażowanie służb ratowniczych. Swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności. Policjanci przypominają! Na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach, ponieważ nasze nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii. Osoba, która naprawdę potrzebuje pomocy nie otrzyma jej, bo patrol do niej nie dotrze.

W czwartek (07.04.2022r.) w nocy ok. godz. 4:20 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mieszkaniec gminy Biskupiec, który powiedział, że potrzebuje pomocy. W jego mieszkaniu miało znajdować się dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy mieli być agresywni i przesuwali jego meble i lodówkę. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że ta interwencja była bezpodstawna. Na miejscu oprócz zgłaszającego nie było innych osób. 43-latek został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Pamiętajmy!

Na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności lub karze grzywny. Takie zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci zawsze reagują na każde zawiadomienie, więc reagują również na te fałszywe. Funkcjonariusze także informują o zdarzeniu inne instytucje. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji Policji, ponieważ wzywając bezpodstawnie służby ratunkowe, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol  nie dotrze.

(lm/kh)

Powrót na górę strony