Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Dzielnicowi dla społeczeństwa

Jednym z głównych zadań dzielnicowego jest inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach z mieszkańcami swojego rewiru, by w rozmowach poruszać kwestie dotyczące ich bezpieczeństwa i ewentualnych jego zagrożeń. Takie spotkania odbyły się m. in. na terenie gminy Reszel. Tam policjanci zebranym osobom zaprezentowali narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Omówili także bieżące sprawy, które nurtują mieszkańców.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie współpracy obywateli z Policją. Aby dało wymierną wartość informacyjną mieszkańcy muszą wiedzieć nie tylko o tym systemie, ale również umieć z niego korzystać. Funkcjonariusze starają się każdą możliwą sytuację kontaktu z mieszkańcami spożytkować nie tylko na promocję tego mechanizmu, ale również edukację w tym zakresie dlatego też, policjanci dzielnicowi kętrzyńskiej komendy realizują cykle spotkań z osobami zamieszkującymi w rejonach ich odpowiedzialności służbowej.

W Komisariacie Policji w Reszlu oraz świetlicy wiejskiej w Łężanach  odbyły się  spotkania z  mieszkańcami oraz przedstawicielami instytucji i podmiotów działających na terenie Reszla, na których nie mogło zabraknąć  Komendanta Komisariatu asp. szt. Stanisława Szczepaniak  oraz dzielnicowych st. asp. Dawida Stelmaszczyk i mł. asp. Pawła Obolewicz. W trakcie spotkań funkcjonariusze przekazali obecnym informacje na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcali do aktywnego korzystania z narzędzia oraz podkreślali, jak ważne jest partnerstwo i wspólnie podejmowane działania na rzecz podniesienia poczucia bezpieczeństwa.

  • Mieszkańcy siedzący przy stole podczas spotkania z dzielnicowymi
    Mieszkańcy podczas spotkania z dzielnicowymi
  • Mieszkańcy siedzący przy stole podczas spotkania z dzielnicowymi
    Mieszkańcy podczas spotkania z dzielnicowymi

Mieszkańcy dowiedzieli się także o działaniach Policji na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Omówione zostały najczęściej popełniane wykroczenia drogowe. Policjanci wskazali m. in. na obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym, tak istotny dla ich bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze przypomnieli zebranym, w jaki sposób mogą kontaktować się bezpośrednio ze swoim dzielnicowym. Dzielnicowi przypomnieli także, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W przypadku sprawy niecierpiącej zwłoki należy korzystać z powiadamiania służb ratunkowych telefonicznie.

(md/tm)

Powrót na górę strony