Działdowo: 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Policjanci działdowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Dziewczynka została potrącona na przejściu dla pieszych w okolicy szkoły przez kierującego pojazdem marki Mitsubishi. Dziewczynka trafiła do szpitala na badania. Kierowca był trzeźwy.

Dzisiaj (12.12.2018) około godz. 8:00 w Działdowie w rejonie Szkoły Podstawowej nr 4 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i pieszej. Kierujący pojazdem marki Mitsubishi mieszkaniec gminy Działdowo nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. Poszkodowaną w zdarzeniu 12-latkę z obrażeniami ciała karetka pogotowia przewiozła do miejscowego szpitala na obserwację. Na miejscu czynności prowadzili policjanci ruchu drogowego. Kierujący autem był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie działdowskim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie działdowskim

Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Szczególną ostrożność należy zachować w godzinach porannych w okolicach szkół, gdzie poruszają się dzieci i młodzież dochodząca do placówek a ruch pieszych znacznie wzmaga się. Do tego dochodzi słabsza widoczność, a w okresie zimowym również niebezpieczeństwo śliskiej nawierzchni, z uwagi na obniżoną temperaturę i zmienne warunki pogodowe, w tym opady marznącego deszczu czy śniegu. Droga hamowania w takich warunkach znacznie się wydłuża, dlatego czujność kierującego pojazdem musi być szczególnie wyostrzona, by w sytuacji zagrożenia w porę zareagował. Nie śpieszmy się i patrzmy na drogę, nie podejmujmy ryzykownych manewrów i nieprzemyślanych decyzji, by droga była „prosta” a jej użytkownicy czuli się bezpiecznie.

(jn/tm)

Powrót na górę strony