Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjanci spotykali się z mieszkańcami, by promować Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

14 września w województwie warmińsko-mazurskim została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu każdy mieszkaniec regionu może podzielić się z policją informacją o zagrożeniach występujących w jego okolicy. Szczycieńscy policjanci spotkali się z mieszkańcami powiatu i przedstawicielami instytucji samorządowych, by jak najszerzej rozpropagować wśród nich infomacje na temat uruchomionego programu.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, podkom. Piotr Korczakowski wspólnie z dzielnicowymi z powiatu szczycieńskiego spotkali w poszczególnych gminach z przedstawicielami samorządu i mieszkańcami, by przedstawić im zasady funkcjonownia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci spotkali się z mieszkańcami m.in. w Urzędzie Gminy w Jedwabnie, Świętajnie, Rozogach, w Gromie w gminie Pasym, w Świetlicy Wiejskiej w Dźwierzutacha, w Świetlcy Wiejskiej w Olszynach.

Policjanci podczas spotkań zaprezentowali, jak za pomocą nowego narzędzia w szybki i prosty sposób przekazać Policji sygnał o miejscu zagrożonym.

  • Spotkanie z mieszkańcami powiatu #1
    Spotkanie z mieszkańcami powiatu #1
  • Spotkanie z mieszkańcami powiatu #2
    Spotkanie z mieszkańcami powiatu #2
  • Spotkanie z mieszkańcami powiatu #3
    Spotkanie z mieszkańcami powiatu #3
  • Spotkanie z mieszkańcami powiatu #4
    Spotkanie z mieszkańcami powiatu #4
  • Spotkanie z mieszkańcami powiatu #5
    Spotkanie z mieszkańcami powiatu #5
  • Spotkanie z mieszkańcami powiatu #6
    Spotkanie z mieszkańcami powiatu #6
  • Spotkanie z mieszkańcami powiatu #7
    Spotkanie z mieszkańcami powiatu #7
  • Spotkanie z mieszkańcami powiatu #8
    Spotkanie z mieszkańcami powiatu #8
  • Spotkanie z mieszkańcami powiatu #9
    Spotkanie z mieszkańcami powiatu #9

Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie wskazane miejsca i zagrożenia. Zebrane informacje pozwalają policjantom na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

(IG/TM)

 

Powrót na górę strony