Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Morąg: Uważajmy na oszustów. Starszy mężczyzna stracił ponad 20 tysięcy złotych

Policjanci po raz kolejny uczulają i ostrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań obcych osób. Często finałem takiego zachowania jest utrata pieniędzy lub wartościowych rzeczy. Taka sytuacja miała miejsce na terenie gminy Małdyty, gdzie starszy mężczyzna podczas wizyty rzekomej pracowniczki MOPS-u stracił ponad 20 tysięcy złotych.

77-letni mężczyzna wpuścił do mieszkania kobietę podającą się za pracownika socjalnego, która pod pozorem przeprowadzenia wywiadu środowiskowego doprowadziła do odwrócenia uwagi 77-latka. Kobieta podczas wizyty podstępnie uzyskała od pokrzywdzonego informacje na temat miejsca przechowywania oszczędności, a następnie, odwracając uwagę mężczyzny ukradła z mieszkania pieniądze w kwocie 24 tysięcy złotych. Sprawa została zgłoszona na policję. Teraz trwają poszukiwania wspomnianej kobiety.

Metody na „pracownika MOPS-u” czy "na wnuczka" i podobne są zawsze szeroko omawiane i nagłaśniane. Policjanci po raz kolejny apelują, szczególnie do osób starszych i ich rodzin o zachowanie ostrożności za każdym razem, gdy osobiście bądź telefonicznie kontaktują się z nimi nieznane osoby. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do intencji odwiedzającej nas, obcej osoby, zawsze możemy wezwać policję dzwoniąc pod nr alarmowy 997.

(BB/TM)

Powrót na górę strony