Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warmińsko-mazurscy policjanci wzmacniali swoją wiedzę z zakresu przeciwdziałania przestępstwom oszustw finansowych

O tym jak skuteczniej przeciwdziałać przestępstwom oszustw finansowych, szkolili się warmińsko-mazurscy policjanci korzystając z wiedzy i doświadczeń eksperckich, którymi podzielili się przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa – Polski Standard Płatności BLIK, Działu Bezpieczeństwa OLX sp. z o.o., Instytutu Nauk Społecznych Akademii Policji w Szczytnie oraz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie.

W piątek (17.01.2025) 80-ciu policjantów z Warmii i Mazur uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym przez Wydział Prewencji KWP w Olsztynie, który uzyskał dofinansowanie z programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. Spotkanie otworzył insp. Radosław Drach Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Priorytetem w realizacji założeń programu jest wspieranie przedsięwzięć wzmacniających kompetencje osób odpowiedzialnych za zapewnienie porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Zatem, wzmacnianie kompetencji funkcjonariuszy Policji, szczególnie służby prewencyjnej, w systemie przeciwdziałania przestępstwom oszustw finansowych, staje się nieustająco ważnym zadaniem jakie podejmują przedstawiciele odpowiedzialnych służb.

W obliczu policyjnego doświadczenia opartego na ujawnionych sposobach działania sprawców przestępstw finansowych, uznaliśmy, że słuszną grupą odbiorców szkolenia będą policjanci, którzy poprzez charakter służby prewencyjnej, na co dzień mają bezpośredni kontakt ze społeczeństwem. Mamy tu na myśli funkcjonariuszy służby patrolowo - interwencyjnej i wywiadowczej oraz ci, którzy  pełnią służbę na stanowiskach kierowania w jednostkach organizacyjnych Policji (tzw. służba dyżurna). Oprócz tych osób, ogromne znaczenie odgrywa wiedza policjantów odpowiedzialnych za profilaktykę społeczną w Policji, dlatego również wzięli oni udział w szkoleniu “Podaj blika – nie rozdawaj blika”.

Aby szkolenie było czasem wymiany doświadczeń eksperckich i możliwością czerpania wiedzy od  największych specjalistów, zaproszeni zostali na spotkanie:

  •  Anna Koral-Zagórska – Zastepca Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa – Polski Standard Płatności BLIK;
  •  podinsp. Agnieszka Bonus-Dzięgo – starszy wykładowca Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Bezpieczeństwa I Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie;
  •  Marcin Siemka – Kierownik Działu Bezpieczeństwa OLX Group sp. z  o.o.;
  •  podkom. Jarosław Grzegorczyk z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie.

Szkolenie pozwoliło funkcjonariuszom na pogłębienie wiedzy i doskonalenie umiejętności w zakresie skutecznego przeciwdziałania przestępstwom finansowym, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

(esz/kh)

  • Uczestnicy szkolenia
    Uczestnicy szkolenia
  • Uczestnicy szkolenia
    Uczestnicy szkolenia
  • Uczestnicy szkolenia
    Uczestnicy szkolenia
Powrót na górę strony