Znalazł się w okolicznościach zagrażających życiu – odnaleźli go policjanci wspierani przez strażników granicznych
Potrzebował pomocy i sam o nią prosił dzwoniąc na nr alarmowy 112. Mówił, że chce zrobić sobie krzywdę. Po uzyskaniu takich informacji wszystkie dostępne w danej chwili siły i środki kierowane są do poszukiwań osoby znajdującej się w okolicznościach zagrażających jej życiu. Dodatkowo trwają ustalenia operacyjne, aby jak najszybciej odnaleźć zaginionego. O pomoc proszone są inne służby. To była trudna, pełna wytężonej pracy noc. Szczęśliwie odnaleziono mężczyznę, który był pijany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu zostanie skonsultowany z lekarzem.
W poniedziałek (18.12.2023 r.), przed godz. 22:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał niepokojące zgłoszenie przekazane przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z przekazanych informacji wynikało, że mieszkaniec gminy Sępopol, który sam dzwonił na 112 wyszedł z domu z zamiarem zrobienia sobie krzywdy. Kontakt z mężczyzną był utrudniony, a przekazywane przez niego informacje zdawkowe. W takich stacjach duże znaczenie ma czas i sprawne koordynowanie działań przez dyżurnego. Policjant na stanowisku kierowania natychmiast skierował policjantów do miejsca zamieszkania mężczyzny. Ich zadaniem było ustalenie dokładnych okoliczności zaginięcia, ubioru mężczyzny i innych szczegółów pomocnych w poszukiwaniu. Równolegle kryminalni rozpoczęli działania operacyjne mające na celu zlokalizowanie mężczyzny. Dodatkowo dyżurny zwrócił się o pilną pomoc do Placówki Straży Granicznej w Sępopolu. Funkcjonariusze Straży Granicznej wyposażeni w noktowizor wspólnie z policjantami poszukiwali mężczyzny w miejscowych lasach. Wszystkie te skumulowane wysiłki dały rezultat i po 4 godzinach nocnych poszukiwań odnaleziono 44-latka. Z uwagi na nietrzeźwość trafił do policyjnej celi, zaraz po wytrzeźwieniu zostanie skonsultowany z lekarzem.
W trudnej chwili nie obawiaj się poprosić o pomoc!
Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.
Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też, na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.
Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.
Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie https://stopdepresji.pl/antydepresyjny-telefon-zaufania/
(mk/kh)