Ważne informacje

 

Wojewódzkie Statystyki dnia - 2026-07-15

  • Zatrzymani na gorącym uczynku8
  • Wypadki drogowe1
  • Zabici w wypadkach0
  • Ranni w wypadkach1
  • Kolizje drogowe57
  • Nietrzeźwi kierowcy2
Archiwum informacji
 
Krajowa Mapa zagrożeń
E-USŁUGI POLICJA
Zostań policjantem
Klasy o profilu mundurowym

Ważne skróty

STOP Agresji Drogowej
Profilaktyka Smyka
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Niebieska Linia
116111

Ostatnio czytane

  1. Elbląg: Skradzione rowery znaleźli w lombardzie. Podejrzanego zatrzymali w pracy

    Do policyjnego aresztu trafił 23-letni mieszkaniec Elbląga, który jest podejrzany o dokonanie 11 włamań i kradzieży na terenie Elbląga. Mężczyzna kradł markowe rowery z piwnic, elektronarzędzia i sprzęt wędkarski z altanek. Nie pogardził nawet nową umywalką, którą wyniósł z jednego z salonów urody dla kobiet. Był wcześniej notowany za rozboje. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  2. Ełk: Za ciemne szyby, brak naklejki – zatrzymany dowód rejestracyjny

    Mandatami na kwotę 500 złotych został ukarany 26-letni kierowca BMW zatrzymany przez dzielnicowych. Mężczyzna poruszał się z nadmiernie przyciemnionymi szybami i bez wymaganej naklejki z numerem rejestracyjnym. Jak stwierdził wiedział o tych uchybieniach, jednak je zlekceważy

  3. Aktualności OPC

  4. Policjantem jest się przez całą dobę – dwie nietrzeźwe osoby wyeliminowane z ruchu dzięki reakcji funkcjonariuszy poza służbą

    Szybka i zdecydowana reakcja policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Węgorzewie, którzy przebywali poza służbą, pozwoliła wyeliminować z dróg dwie nietrzeźwe osoby. Jeden z kierujących miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi, jadąc rowerem z blisko 2,5 promila alkoholu, stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

  5. Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie warmińsko-mazurskim oraz nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Piszu

    Święto Policji, ustanowione na pamiątkę powołania Policji Państwowej w 1919 roku, obchodzone jest corocznie 24 lipca. Jest to szczególny rok dla naszej formacji. Obchodzimy 100. rocznicę utworzenia stanowiska dzielnicowego w polskiej Policji, 100-lecie sportu w Policji oraz 101 lat obecności kobiet w szeregach Policji. Pisz był tegorocznym gospodarzem wojewódzkich obchodów Święta Policji połączonych z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Uroczystość była okazją, aby podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i pracę oraz zaangażowanie. W tym wyjątkowych dniu policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie. Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Boroń.

  6. Rekrutacja do służby w Policji

  7. Inauguracja programu „Warto Wiedzieć – Świadomy Senior - Bezpieczny Senior” na Warmii i Mazurach

    W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się wojewódzka inauguracja programu „Warto Wiedzieć – Świadomy Senior – Bezpieczny Senior”. Jego celem jest zwiększanie wiedzy prawnej osób starszych oraz wzmocnienie ich świadomości i umiejętności w obszarze przeciwdziałania najczęstszym zagrożeniom. W inicjatywę zaangażowane są m.in. instytucje publiczne i eksperci z obszaru prawa, bezpieczeństwa, ochrony konsumentów i wsparcia seniorów. W wojewódzkiej inauguracji projektu wziął udział insp. Mirosław Elszkowski Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

  8. Konsekwencje prawne młodzieży

  9. Kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli został zatrzymany przez policjantów

    Mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał policjantom ulicami miasta został zatrzymany tego samego dnia późnym wieczorem. Noc spędził w policyjnym areszcie. 20-latek chciał uniknąć spotkania z mundurowymi, ponieważ wsiadł za kierownicę wbrew sądowemu zakazowi kierowania. Czekają go zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli oraz jazdy na zakazie. Odpowie też za spowodowanie co najmniej dwóch kolizji drogowych i szereg wykroczeń, które popełnił w czasie, w którym uciekał przed funkcjonariuszami. Śledczy biorą też pod uwagę wątek narażenia osób postronnych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

  10. Nietrzeźwy motorowerzysta sprawcą zdarzenia drogowego

    Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 68-letni kierujący motorowerem, który doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego w jednej z miejscowości na terenie gminy Grunwald. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Zielona Strefa
Police Human Rights Advisers
Ludzie to nie towar
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ,  ZGŁOŚ!"
RSO
Okrucieństwo wobec zwierząt
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie
KAS
Urząd do Spraw Cudzoziemców
RAZEM BEZPIECZNIEJ
Ochrona prawna funkcjonariuszy
 
Powrót na górę strony