Profilaktyka Smyka na Warmii i Mazurach

Poznajcie Polę...

Przygody Poli - bohaterki bajek stworzonych przez braniewską policjantkę kom. Jolantę Sorkowicz - stały się punktem wyjścia do kompleksowych profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów pod hasłem "Profilaktyka Smyka". Każdą z bajek można nie tylko przeczytać  i zobaczyć na kartach książeczki. Przygody rezolutnej dziewczynki trafiły także na ekrany i do głośników, za sprawą policjantów, którzy przeczytali je dzieciom i przygotowali nagrania.

W wyniku starań policjantów powstał pakiet edukacyjny, obejmujący m.in. dokładne scenariusze zajęć o bezpieczeństwie oraz kolorowanki dla dzieci. Co ważne, Pola nie jest idealna, nie zawsze potrafi się właściwie zachować, ale dzięki pomocy policjanta w końcu radzi sobie z przeciwnościami. Dlatego i policjanci, i wspomagający ich pedagodzy liczą na to, że te wierszyki trafią do najmłodszych, dla których staną się cenną lekcją.

 

W tym celu policyjni profilaktycy, wspierani przez innych funkcjonariuszy, podejmują wiele wysiłków by dotrzeć do najmłodszych z tym pozytywnym bajkowym przekazem.

 

Działania profilaktyczne "Profilaktyka Smyka" na Warmii i Mazurach

KPP w Braniewie:

KPP w Bartoszycach:

KPP w Dzialdowie:

KMP w Elblągu:

KPP w Ełku:

KPP w Giżycku:

KPP w Gołdapi:

KPP w Iławie:

KPP w Kętrzynie:

KPP w Mrągowie:

KPP w Nidzicy

KPP w Nowym Mieście Lubawskim:

KPP w Olecku:.

KPP w Ostródzie:

KPP w Piszu:

KPP w Szczytnie:

KPP w Węgorzewie:

 

Powrót na górę strony