Tag straż rybacka
Rozmiar czcionki
- Wspólnie w służbie ochrony przyrody Policjanci regularnie współdziałają z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej oraz Straży Leśnej. Prowadzą działania edukacyjne, profilaktyczne, prewencyjne oraz interweniują w sprawach przestępstw i wykroczeń popełnianych na terenach wodnych i leśnych. Aktywnie spędzony czas w otoczeniu przyrody cieszy się popularnością wśród mieszkańców i turystów. Niestety ich obecność niesie za sobą czasami również duże zagrożenie dla roślin i zwierząt. Dlatego funkcjonariusze na co dzień pełniący służbę w zielonych i niebieskich mundurach połączyli siły, aby działać wspólnie na rzecz i w służbie ochrony przyrody.
- Braniewo: Policjanci docenieni za współpracę ze społeczną strażą rybacką Dla nich to nie tylko obowiązek związany z pracą, ale przede wszystkim hobby i pasja. Na co dzień dbają o bezpieczeństwo obywateli w policyjnym mundurze, a w czasie wolnym - w związku z przynależnością do społecznej straży rybackiej - kontrolują łowiska, przeciwdziałając kłusownictwu wodnemu. Obecnie do grona strażników należy trzech policjantów z braniewskiej komendy.
- Olsztyn / Purda: Dwaj kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku Policjanci z Purdy wraz z funkcjonariuszami straży rybackiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na tamtejszym jeziorze. Amatorzy ryb do połowu używali łodzi i sieci rybackich. Podczas przeszukania ich miejsca ich zamieszkania, policjanci znaleźli jeszcze tzw. żaki, które również były wykorzystywane przez mężczyzn do nielegalnego połowu ryb.
- Braniewo: Wspólne służby ze strażą rybacką Skontrolowanych 23 wędkarzy oraz nałożonych 5 mandatów – to efekt wspólnej służby policjantów oraz funkcjonariuszy Społecznej Straży Rybackiej. Patrol szczególną uwagę zwracał nie tylko na przestrzeganie przepisów uprawniających do połowu ryb, ale także na bezpieczeństwo wędkarzy i innych osób przebywających nad wodą.
- Braniewo : Z agregatem na ryby - kłusownicy złapani na gorącym uczynku Czterej mężczyźni kłusowali na rzece Młynówek w okolicy miejscowości Wielewo w gminie Braniewo. Sprawcy razili prądem ryby, a następnie je wyławiali. Został przyłapani na gorącym uczynku. Wkrótce odpowiedzą przed sądem.
- Elbląg: Nielegalny połów ryb Policjanci dzielnicowi oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej prowadzili wspólne patrole w okolicach śluzy Michałowo w powiecie elbląskim. Na nielegalnym połowie ryb w miejscu chronionym przyłapano 10 osób. Policjanci wystawili legitymowanym osobom wezwania.
- Węgorzewo, Iława: Za nielegalny połów ryb odpowiedzą przed sądem Mieszkaniec powiatu giżyckiego dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb przy pomocy sieci rybackiej. Węgorzewscy policjanci zauważyli 30-latka, gdy wyciągał sieci z wody. Z kolei policjanci z Iławy zatrzymali 63-letniego kłusownika po zgłoszeniu, które otrzymali od funkcjonariuszy nowomiejskiej straży rybackiej. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem. Obu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
- Olecko : Dwaj 17-latkowie odpowiedzą za kłusownictwo Kara nawet 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm siedemnastolatkom, którzy na jeziorze Pilwąg na terenie gminy Kowale Oleckie nielegalnie łowili ryby. Jeden z nich został zatrzymany na gorącym uczynku i przyznał się do winy. Drugi tłumaczy się, że w tym czasie robił tatuaż siostrze i nie mógł kłusować.
- Ełk: Zatrzymany podczas nielegalnego połowu ryb ze sprzętem służącym do kłusownictwa Mieszkaniec gminy Prostki został zatrzymany podczas nielegalnego połowu ryb na jeziorze Dybowo. 60-latek miał kilkanaście wnyków przeznaczonych do kłusownictwa. Mężczyznę zauważyli strażnicy rybaccy i powiadomili policję. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.