Tag bezpodstawnie
Rozmiar czcionki
- Został ukarany za bezpodstawne wezwanie służb 36-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie Policji i angażowanie służb ratowniczych. Swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności. Policjanci przypominają! Na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach, ponieważ nasze nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii. Osoba, która naprawdę potrzebuje pomocy nie otrzyma jej, bo patrol Policji lub karetka pogotowia do niej nie dotrze.
- Numer alarmowy nie służy do prywatnych rozrachunków Na numery alarmowe tj. 112, 999, 998, dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1500 złotych. Takie zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci zawsze reagują na każde zawiadomienie, więc reagują również na te fałszywe. Takich i podobnych zgłoszeń jest wiele. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji policji, ponieważ wzywając ją bezpodstawnie, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol policji nie dotrze.
- 31-latka bezpodstawnie wezwała służby Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec 31-latki, która kompletnie pijana bezpodstawnie wezwała służby. Kobieta twierdziła, że będąc w zaawansowanej ciąży została brutalnie pobita przez partnera. Okazało się, że jej nic nie grozi, a noc ostatecznie spędziła na izbie wytrzeźwień.