Tag uchodźcy
Rozmiar czcionki
- Majówkowe spotkania z uchodźcami Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze? Jak unikać zagrożeń nad wodą? Jak ustrzec się przed oszustami ? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali policjanci podczas spotkania z ukraińskimi uchodźcami. Od początku wojny funkcjonariusze dokładają wszelkich starań, by nasi sąsiedzi czuli się w naszym kraju nie tylko dobrze, ale przede wszystkim bezpiecznie.
- Spotkanie z uchodźcami dla bezpieczeństwa Bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg jest dla policjantów najważniejsze! Dlatego policjanci z Ełku spotykają się także z obywatelami Ukrainy, którzy zamieszkują na terenie powiatu ełckiego. Chcemy, żeby wszyscy mieli świadomość bezpiecznego poruszania się po drogach – samochodem, rowerem czy pieszo.
- O bezpieczeństwie podczas spotkań z ukraińskimi rodzinami Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej w minionym czasie zorganizowała spotkania z uchodźcami z Ukrainy mieszkającym obecnie na terenie naszego powiatu. Funkcjonariuszka rozmawiała z ukraińskimi rodzinami o ich bezpieczeństwie oraz o wsparciu i pomocy na jąka mogą liczyć. Przekazała najważniejsze informację i wręczyła materiały informacyjne. Najmłodsi zostali zapoznani z zagadnieniami dotyczącymi Profilaktyki SMYKA, między innymi wysłuchali bajki pt. „Najlepszy przyjaciel człowieka”.
- Dbamy o bezpieczeństwo każdego - spotkanie węgorzewskich policjantów ruchu drogowego z uchodźcami Już ponad 2,8 miliona uchodźców przekroczyło granicę polsko – ukraińską, uciekając przed bombardowaniami, terrorem i cierpieniem. Część z nich przyjechała do Polski swoimi samochodami, część z nich pewnie w najbliższym czasie może wsiąść za kierownicę samochodu, jeszcze inni poruszają się pieszo. Węgorzewscy policjanci wychodzą z założenia, że jeżeli uchodźcy będą mieli poczucie świadomego poruszania się na drogach, to będzie to sprzyjać nam wszystkim. Właśnie, z tą myślą rozpoczęli spotkania w miejscach przebywania obywateli z Ukrainy.
- O bezpieczeństwie podczas przedświątecznego spotkania z ukraińskimi rodzinami Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie uczestniczyli w spotkaniu z uchodźcami z Ukrainy mieszkającymi obecnie na terenie miasta i gminy Ruciane-Nida. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, a okazją zbliżające się święta. Funkcjonariusze wykorzystali sposobność, by porozmawiać z ukraińskimi rodzinami o ich bezpieczeństwie oraz o wsparciu i pomocy na jaką mogą liczyć.
- W trudnym czasie dali dzieciom powód do radości Czasami tak niewiele trzeba, by zapewnić uśmiech na twarzach najmłodszych – uśmiech, który napędza do dalszego działania i jest najlepszym wyrazem wdzięczności. Wiedzą o tym policjanci z posterunku Policji w Wilczętach, którzy z pewną niespodzianką wyruszyli do uchodźców z Ukrainy.
- „Jesteśmy po to, by każdy czuł się bezpiecznie” - policjanci przestrzegają uchodźców, by nie stali się ofiarami przestępstw Obecność uciekających przed wojną obywateli Ukrainy, oprócz odruchu serca wielu Polaków, ogromu empatii i życzliwości, może także generować zachowania nieuczciwe na szkodę przebywających na naszym terenie uchodźców. Żeby obywatele Ukrainy czuli się u nas bezpiecznie i nie stali się ofiarami przestępstw, policjanci czynnie biorą udział w działaniach prewencyjnych, spotykając się z nimi, rozmawiając i tłumacząc n co należy zwracać szczególną uwagę.
- Awaria wstrzymała w nocy podróż uchodźców. Pomogli im policjanci z Rucianego – Nidy Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie w nocy usłyszeli wystrzał opon, dochodzący z pobliskiego ronda. Okazało się, że to dźwięk opon, które pękły w samochodzie. Autem podróżowały cztery osoby i pies. Byli to uchodźcy z Ukrainy. Z uwagi na późną porę nie było możliwości naprawienia samochodu. W tej sytuacji policjanci zorganizowali podróżnym bezpłatny nocleg, a następnego dnia, przy dużym wsparciu ze strony mieszkańców, pomogli w naprawie pojazdu i dalszej podróży.
- Olsztyński policjant pomógł ukraińskiej rodzinie W obliczu tragedii jaka ma miejsce w Ukrainie, nasz kolega podkom. Radosław Piekut podjął decyzję o przyjęciu pod swój dach rodziny z Zaporoża. Natasza i jej dwójka dzieci zamieszkali w jednej z miejscowości w powiecie olsztyńskim. Oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji wie jak ważna jest bezinteresowna pomoc w tej trudnej sytuacji, dlatego otoczył ukraińską rodzinę opieką i wsparciem.
- „Pomagamy i chronimy” również na granicy wschodniej Policjanci z Warmii i Mazur również aktywnie uczestniczą w działaniach na wschodniej granicy naszego kraju, wykonując tam rożne zadania. Na przykład z pomocą policjantom z Chełma ruszyli funkcjonariusze z giżyckiej drogówki, którzy wspierają kolegów i koleżanki w zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udrożnieniu dróg i utrzymaniu płynności ruchu. Pomogli też przy rozładunku darów dla uchodźców. Wszystkie ręce na pokład - pomagajmy!