Tag wychłodzenie
Rozmiar czcionki
- Policjanci pomogli mężczyźnie leżącemu na chodniku Policjanci pomogli mężczyźnie leżącemu na chodniku przy jednej z ulic w Olecku. Mundurowi udzieli mu pomocy, a następnie przewieźli go do instytucji pomocowej, gdzie spędził noc. Pamiętajmy, że kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Nie bądźmy obojętni. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
- Nie bądźmy obojętni na osoby pozostające w kryzysie bezdomności W okresie jesienno – zimowym policjanci większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, gdzie mogą przebywać osoby pozostające w kryzysie bezdomności. Mundurowi sprawdzają pustostany, klatki schodowe, rejony ogródków działkowych i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące. Jeśli widzisz człowieka, który może potrzebować naszej pomocy – nie wahaj się i zadzwoń na numer alarmowy.
- Świadkowie zareagowali w porę! Temperatura spada, na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Po zmianie czasu zmrok zapada wcześniej. W tym czasie policjanci nie zapominają o osobach najbardziej narażonych na wychłodzenie. Mundurowi apelują również do mieszkańców Gołdapi, aby natychmiast informowali służby, gdy zauważą osobę potrzebującą. W miniony weekend godną pochwały postawą wykazało się trzech świadków, którzy szybko zareagowali na widok nietrzeźwych i nieporadnych osób znajdujących się w warunkach zagrażających ich życiu.
- Nie bądźmy obojętni – reagujmy w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu W okresie jesienno-zimowym policjanci regularnie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Funkcjonariusze apelują też do mieszkańców, aby natychmiast informować służby, gdy zauważą osobę potrzebującą pomocy. Tak jak to miało miejsce w powiecie gołdapskim, gdzie mieszkaniec szybko zareagował na widok mężczyzny śpiącego na ławce. W obawie o jego życie i zdrowie natychmiast powiadomił Policję.
- Niska temperatura niesie zagrożenie. Policjanci pomogli kobiecie, narażonej na wychłodzenie Zbliża się czas, który może być szczególnie groźny dla osób nieporadnych życiowo i pozostających w kryzysie bezdomności. Jak co roku policjanci są przygotowani, by pomagać właśnie takim osobom, które zagrożone są niskimi temperaturami. Tak jak miało to już miejsce w Ełku. Policjanci pomogli kobiecie, która przemarznięta siedziała pod blokiem ubrana nieadekwatnie do pogody.
- Świadek się zainteresował, policjanci zareagowali. Dzięki ich współpracy 68-latek żyje Niska temperatura panująca na zewnątrz zagraża życiu i zdrowiu osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych życiowo czy będących pod wpływem alkoholu. W sobotę policjanci interweniowali wobec jednej z takich osób. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
- Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy, by uchronić kogoś od wychłodzenia Kiedy temperatura na zewnątrz spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję, kiedy zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie.
- Szczęśliwy finał poszukiwań 87-latki Sprawne działania poszukiwawcze giżyckich policjantów przyczyniły się do szybkiego odnalezienia 87-latki. Kobieta pod nieuwagę domowników wyszła nocą z domu. Z uwagi na stan jej zdrowia oraz nieadekwatny do pory roku ubiór istniało bardzo duże zagrożenie dla jej zdrowia i życia. Policjanci znaleźli seniorkę kilkadziesiąt metrów od domu, stojącą bez kurtki i jednego buta wśród zarośli. 86-latka została natychmiast przeniesiona do domu i przekazana medykom.
- Brawo za właściwą reakcję! Dzięki wzorowej postawie zgłaszających i szybkiej interwencji policjantów pomoc przyszła na czas Tylko jednego dnia gołdapscy policjanci otrzymali dwa telefony z informacjami, dzięki którym mogli udzielić szybkiej pomocy osobom narażonym na wychłodzenie. Przedstawione historie są kolejnym przykładem na to, że warto reagować i pomagać.
- Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie Policjanci w toku służby prowadzą wzmożone działania, mające na celu ochronę życia i zdrowia osób szczególnie narażonych na działanie niskich temperatur powietrza. Każdy sygnał o osobach bezdomnych i samotnych potrzebującą pomocy może uratować życie! Tak jak w przypadku mężczyzny, który leżał w śniegu w rowie.