Policyjne działania "Alkohol i narkotyki" - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania "Alkohol i narkotyki"

W dniu 14.08.2013r. warmińsko-mazurscy policjanci uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach pn. „Alkohol i narkotyki”. Podstawowym założeniem było zbadanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących.

Na terenie naszego województwa policjanci skontrolowali łącznie 5414 kierujących – w tym również rowerzystów. Niestety 32 osoby okazały się prowadzić swój pojazd pod wpływem alkoholu. Teraz za swój czyn będą odpowiadać przed sądem - grozi im za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić swoje pojazdy na „podwójnym gazie” stracą uprawnienia do kierowania.
W trakcie przeprowadzanych działań funkcjonariusze kontrolowali także obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. W rezultacie ukaranych mandatami karnymi zostało 45 kierujących oraz 6 pasażerów. Policjanci ujawnili także cztery przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach. Pamiętajmy o tym, że w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

 

Powrót na górę strony