Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rusza konkurs plastyczny „Przygody Poli”!

Lubisz rysować? Znasz przygody pewnej niesfornej dziewczynki, którą z opresji ratowali policjanci? Chcesz wygrać nagrodę? Jeśli tak, ten konkurs jest właśnie dla ciebie! Pola edukuje najmłodszych na terenie Warmii i Mazur już od ponad roku. Zilustruj swoją ulubioną przygodę tej bohaterki i dołącz do grona laureatów. Na prace czekamy do 16 listopada 2022 r.!

Pola to fikcyjna bohaterka, która spotyka się z najmłodszymi czytelnikami w 13 różnych, bardzo realnych i niebezpiecznych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek na ratunek dziewczynce rusza bohater w niebieskim mundurze – policjant. Książeczka o Poli została stworzona po to, aby uzmysławiać dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pierwsze kroki Pola stawiała w Braniewie, potencjał książeczki został jednak dostrzeżony przez nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, dzięki któremu o dziewczynce mogły usłyszeć dzieci z całego garnizonu.

Więcej o „Profilaktyce Smyka” można przeczytać na stronie:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/wolnytekst/85311,Profilaktyka-Smyka.html

25 listopada 2022 r. w sali Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca profilaktyczne działania, w których głównych rolę odegrała Pola.

Z tej okazji policjanci ogłosili konkurs plastyczny dla najmłodszych!

Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych z Warmii i Mazur. Zadaniem konkursowym jest zilustrowanie swojej ulubionej przygody Poli.

Daj się ponieść swojej wyobraźni!

Zapoznaj się z regulaminem (w załączniku) i dołącz do grona laureatów!

Na autorów najlepszych pracy czekają nagrody!

Prace na konkurs można przesyłać do 16 listopada.

Zapraszamy do zabawy :)

 

  • Plansza z napisami Profilaktyka Smyka oraz Konkurs a po lewej dwie narysowane postacie: policjant trzymający na rękach Polę
    Profilaktyka Smyka

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony