Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podał się za swojego brata, bo sam nie miał prawa jazdy

Mieszkaniec powiatu przasnyskiego wprowadził w błąd funkcjonariuszy szczycieńskiej jednostki podając nieprawidłowe dane. Mężczyzna podał się za swojego brata, bo sam nie posiadał prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień odpowie przed sądem.

W środę (28.09.2022r.) po godzinie 01:00 na ulicy 11-go Listopada w Wielbarku szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Peugeot. Policjanci wylegitymowali kierowcę na podstawie danych z oświadczenia ustnego, następnie sprawdzili zgodność danych w policyjnym systemem informatycznym. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego podał mundurowym nieprawidłowe dane – podał dane swojego brata. Po ustaleniu prawidłowych danych 32-latka, okazało się, że wprowadzenie policjantów w błąd co do tożsamości wynikało z tego, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca powiatu przasnyskiego mandat karny za podanie nieprawidłowych danych osobowych. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień 32-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

(as/kh)

Powrót na górę strony