Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli narkotyki

Wzorowa aktywność i czujność policjantów wydziału prewencji i dalsze czynności procesowe kryminalnych doprowadziły do zabezpieczenia blisko 200 gramów substancji zabronionych prawem. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którym za posiadanie narkotyków grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę około godziny 23:00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli pojazd, którego tor jazdy wydał się mocno podejrzany. W trakcie dalszych czynności kierowca i jego pasażer zachowywali się nerwowo. Podczas legitymowania 42-letni kierujący nagle odrzucił na pobliski trawnik niewielki przedmiot. Jak się okazało było to pudełeczko z zawartością białego proszku. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w pojeździe oraz w skarpecie 32-letniego pasażera susz roślinny. Z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających od kierującego pobrano krew celem poddania szczegółowej ekspertyzie. Prosto z ulicy obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Dalsze czynności procesowe realizowali policjanci wydziału kryminalnego. Śledczy podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych 32-latka zabezpieczyli ponad 150 gramów białego proszku i blisko 30 gramów suszu roślinnego oraz kilka donic z roślinami konopi indyjskiej oraz sprzęt do uprawy marihuany.

Teraz zostanie wszczęte dochodzenie mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności posiadania jak i uprawy narkotyków.

(md/rj)

 

Powrót na górę strony