Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował wypadek mając aktywny zakaz sądowy a także będąc pod działaniem alkoholu. Został tymczasowo aresztowany

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 27 – latka. Mężczyzna kierował hondą mając dwa aktywne zakazy kierowania samochodem, 2,4 promila i spowodował wypadek w którym ciężko ranny został pasażer.

Przypomnijmy - w niedzielę (18.09.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wtedy to okazało się, że 27–latek kierując hondą nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący wraz z pasażerem z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że kierujący prowadził pojazd mając 2,4 promila alkoholu w organizmie  i dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. 27–latek oświadczył policjantom ,że kierował hondą ponieważ  „kolega był bardziej pijany”.  
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. W związku z powyższym sąd zastosował, wobec 27-latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

(jk/rj)

  • miejsce wypadku i uszkodzony pojazd
  • miejsce wypadku i uszkodzony pojazd
  • miejsce wypadku i uszkodzony pojazd
Powrót na górę strony