Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad mamą. Dzielnicowy nakazał opuścić mu mieszkanie i zakazał zbliżać się do kobiety

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wezwani do interwencji domowej wydali wobec 36-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z mamą oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i otoczenia. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

ławscy policji w poniedziałek (19.09.2022r.) zostali poinformowani o awanturze w jednym z domów w mieście. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał mamę, był wobec niej agresywny stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie poinformowała o wszystkim policjantów. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce 36 – latek również przed policjantami zaczął wymachiwać rękoma oraz ich wyzywać. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W związku z tym, że nie była to pierwsza interwencja pod tym adresem, aby odseparować mężczyznę od pokrzywdzonej został wydany wobec 36 – latka nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy mężczyzna stosują się do policyjnych zaleceń. W przypadku ich złamania grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Takie uprawnienia daje policjantom tzw. ustawa antyprzemocowa. Dzięki temu policjant może natychmiast nakazać sprawcy przemocy opuszczenie mieszkania. Ma to na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą i odseparowanie jej od agresora. W każdym przypadku to sprawca przemocy opuszcza mieszkanie.

http://www.niebieskalinia.info/

(jk/kh)

Powrót na górę strony