Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli rowery z piwnicy – szybko zostali zatrzymani

Dzielnicowi z Prostek już następnego dnia po kradzieży zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli rowery. Podejrzani 25- i 44-latek wiedzieli, gdzie w piwnicy w bloku są one przechowywane. Nocą wykorzystali okazję i zabrali trzy rowery o wartości 2000 złotych. Usłyszeli zarzuty kradzieży.

Dwaj koledzy wpadli na pomysł kradzieży rowerów z piwnicy. Mężczyźni wiedzieli, gdzie w bloku przechowywane są rowery mieszkańców. Swój plan wspólnie zrealizowali w nocy (09/10.08.2022r.). Dostali się do niezamkniętej piwnicy i zabrali stamtąd trzy rowery. Właściciele wycenili ich wartość na 2000 złotych.

Mężczyźni po dokonaniu kradzieży dwa rowery wrzucili do przydrożnego roweru, a jeden ukryli w zaroślach. Dzielnicowi z gminy Prostki już następnego dnia wytypowali i zatrzymali 25- i 44-latka odpowiedzialnych za tą kradzież. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie rowery trafiły z powrotem do właścicieli.

Ta sytuacja pokazuje, że niestety nie wszystkie osoby cenią czyjąś własność i często „okazja czyni złodzieja”. Możemy zminimalizować ryzyko kradzieży stosując naprawdę kilka zasad:

  • przede wszystkim rower należy zapiąć, nawet gdy trzymamy go w piwnicy czy na klatce schodowej. Na rynku jest dużo różnorakich zapięć do wyboru – kłódki, linki, łańcuszki
  • nie zostawiajmy też naszych jednośladów, zwłaszcza na noc, w miejscach ciemnych i ustronnych
  • dobrze jest mieć zdjęcie naszego roweru. W przypadku gdyby doszło do kradzieży może to ułatwić jego odnalezienie.

(akdn/tm)

Powrót na górę strony