Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił kradzież, której nie było. Policjanci apelują o zabezpieczenie swoich jednośladów

Czasem wystarczy tylko dobrze rozpytać zgłaszającego, aby ustalić co się stało z kradzionym przedmiotem. Tak też, było w przypadku pewnego roweru skradzionego z wózkowni.

W czwartek (12.08.2022r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży. Zgłaszający oświadczył, że w wózkowi miał postawiony rower. Kiedy rano poszedł do piwnicy okazało się, że jednośladu nie ma. Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym ustalali dokładne okoliczności kradzieży. W pewnym momencie mężczyźnie przypomniało się, że ostatni raz widział go, kiedy to był rowerem w jednym z lokalnych marketów. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie odnaleźli jednoślad. To historia z „happy endem” bo rower był przypięty w miejscu do tego przeznaczonym i tam nadal stał. Jednak wciąż wiele osób zapomina o właściwym zabezpieczeniu swojego jednośladu.

Policjanci apelują!!!

Okazja czyni złodzieja

- Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie musimy pamiętać, aby z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnie dostępnym!
- Nawet zostawiając jednoślad w piwnicy na balkonie czy klatce schodowej przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkim zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce.
- Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej pamiętajmy, aby zamykać drzwi wejściowe i poprośmy innych mieszkańców bloku, by też to uczynili. Pilnujmy też, aby administrator naszego budynku zadbał o sprawne działanie domofonu.
- Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym starajmy się zostawić go w miejscu monitorowanym np. obok kamery miejskiej.
- Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży, przekazanie tych danych Policji znacznie ułatwi odzyskanie jednośladu.
- Jeżeli mamy możliwość ubezpieczmy swój rower od kradzieży.
- Pamiętajmy także, że łupem padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany, taki jak licznik, pompka czy zawieszone torby.

(jk/kh)

Powrót na górę strony