Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł datki z puszek w Kościele

Giżyccy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę, który w Kościele Świętego Kazimierza Królewicza w Giżycku ukradł datki z puszek. Prokurator zastosował wobec 18-latka dozór policji. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

w sobotę (30.07.2022 r.) giżyccy policjanci zostali powiadomieni przez proboszcza parafii Świętego Kazimierza Królewicza w Giżycku o kradzieży datków z puszek znajdujących się na terenie kościoła. Kryminalni niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do wytypowania sprawcy. Dobre rozpoznanie i zaangażowanie doprowadziły do zatrzymania 18-latka, którego łupem były pieniądze w kwocie 1200 zł. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek (01. 08. 2022 r.) i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Wyjaśnił, że zabrał datki z puszek ponieważ potrzebował pieniędzy, które wydał na swoje potrzeby.

Wczoraj (02. 08. 2022 r.) Prokurator Rejonowy w Giżycku zastosował wobec mężczyzny dozór Policji z obowiązkiem stawiennictwa w komendzie dwa razy w tygodniu. 18-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(mj/rj)

 

Powrót na górę strony