Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy do Orzysza na Wojewódzkie Obchody Święta Policji

Przez ostatnie lata, z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń i ograniczeń, nie mogliśmy obchodzić Święta Policji w taki sposób, jakbyśmy chcieli. W tym roku powoli wracamy do starych tradycji i spotkań z mieszkańcami z okazji naszego święta. Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Święta Policji odbędą się w Orzyszu 29 lipca 2022 r. Tego dnia zapraszamy od godz. 13:00 do Ogródka Jordanowskiego na uroczyste obchody Święta Policji.

Policja Państwowa została powołana na podstawie ustawy Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 roku. Nawiązując do tradycji Policji Państwowej, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji.

Każdego roku organizowanym z tej okazji uroczystościom towarzyszy niezwykle podniosła atmosfera. Policjanci tego dnia jeszcze bardziej czują dumę z tego, że mogą nosić policyjny mundur i służyć wiernie mieszkańcom. Coroczne obchody Święta Policji to również okazja do wyjątkowego spotkania i zaprezentowania się mieszkańcom. W ostatnich latach niestety utrudniała to pandemia i związane z nią obostrzenia. Mamy jednak nadzieję powrócić do tradycji spotkań z mieszkańcami.

W tym roku mamy ogromny zaszczyt i przyjemność zaprosić przede wszystkim mieszkańców powiatu piskiego, jak również przebywających tam turystów oraz wszystkich zainteresowanych wydarzeniem, jakim sa Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Odbędą się one w Orzyszu w dniu 29 lipca 2022 w Ogródku Jordanowskim. Uroczystości rozpocznie msza święta o godz. 11:30 w Kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Orzyszu przy ul. Giżyckiej 1. Dalsze uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00 na placu w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu, gdzie m.in. wręczane będą odznaczenia i awanse.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do Orzysza na Wojewódzkie Obchody Święta Policji.

Od połowy lipca w jednostkach miejskich i powiatowych odbywają sie uroczystości powiatowych obchodów Święta Policji.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/95674,Obchody-Swieta-Policji-na-Warmii-i-Mazurach.html

(asz/tm)

  • Plakat informacyjny
    Plakat informacyjny
Powrót na górę strony