Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji na Warmii i Mazurach

Jak co roku w lipcu policjanci uroczyście obchodzą rocznice powołania Policji Państwowej na podstawie ustawy Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Z tej okazji w Komendzie Głównej Policji, we wszystkich komendach wojewódzkich oraz powiatowych odbywają się uroczystości związane z tym wydarzeniem, na których m.in. wręczane są wyróżnienia, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Ponadto policjanci przygotowują różne atrakcje dla mieszkańców i wykorzystują ten czas na spotkanie i świętowanie z nimi.

Nawiązując do tradycji Policji Państwowej, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji. Każdego roku organizowanym z tej okazji uroczystościom towarzyszy niezwykle podniosła atmosfera. Policjanci tego dnia jeszcze bardziej czują dumę z tego, że mogą nosić policyjny mundur i służyć wiernie społeczeństwu. Coroczne obchody Święta Policji to również okazja do wyjątkowego spotkania i zaprezentowania się mieszkańcom regionu. W ostatnich latach niestety utrudniała to pandemia i związane z nią obostrzenia. W tym roku mamy nadzieję powrócić to tradycji spotkań z mieszkańcami. Uroczystości związane z Wojewódzkimi Obchodami Święta Policji zostały w tym roku zaplanowane na dzień 29 lipca w Orzyszu.

"Dziękuję za to, że mogę na Was liczyć…"

Z okazji Święta Policji do funkcjonariuszy oraz pracowników warmińsko-mazurskiej Policji słowa uznania i podziękowania za służbę oraz pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu i osób, które odwiedzają Warmię i Mazury, skierował ich szef - Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek.

Szanowni Państwo, Policjanci i Pracownicy Policji, Koleżanki i Koledzy, pierwszy raz od dwóch lat możemy celebrować Święto Policji, spotykając się ze sobą w większym gronie. Uroczystości powiatowe oraz ta dzisiejsza uświadamiają nam, jak bardzo brakowało nam wzajemnych kontaktów. Ostatnie lata – naznaczone pandemią, a także skomplikowaną sytuacją na polskich granicach i wojną w Ukrainie, to nowe obowiązki dla całej naszej formacji. To wyzwania, z którymi przyszło nam się mierzyć praktycznie z dnia na dzień. Mimo tych dodatkowych zadań miniony rok należał do udanych – wyniki naszej pracy należą do najlepszych w kraju. To dowód niezwykłego zaangażowania oraz rzetelnej służby i pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji. Świadomość, że nasza służba przynosi efekty oraz że mieszkańcy regionu darzą nas zaufaniem, niezmiennie motywuje nas do działania, sprawiając, że naszą pracę wykonujemy coraz lepiej i efektywnej. Składając wszystkim serdeczne podziękowania, kieruję też do Was szczere wyrazy szacunku i uznania za to, w jaki sposób wykonujecie swoje obowiązki. Dziękuję za to, że mogę na Was liczyć, że żadne nowe zadania Was nie przerastają; że swoją wiedzą, doświadczeniem, wytrwałością i pomysłowością w najlepszy z możliwych sposób odpowiadacie na stawiane przed Wami wyzwania. Jestem dumny z Waszych osiągnięć w służbie, pracy i poza nimi. Z tego, jak wielu z Was reaguje na bieżące wydarzenia, niosąc pomoc nie tylko naszym rodakom, ale i ukraińskim sąsiadom uciekającym przed wojną. Liczba inicjatyw, w które się angażujecie, napawa nadzieją na to, że każdego dnia będziemy budzić się w lepszym świecie. Serdecznie gratuluję awansowanym i odznaczonym. Te wyróżnienia to świadectwo Waszego oddania służbie i pracy. Niech dają Wam radość, zadowolenie i energię do dalszej działalności. Z okazji Święta Policji życzę wszystkim – funkcjonariuszom i pracownikom Policji – zdrowia, pogody ducha, wiary we własne możliwości oraz pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym. Dziękuję Waszym bliskim za nieustające wsparcie i zrozumienie dla naszej pracy. Bez nich byłoby nam znacznie trudniej. Niech to, że mają w rodzinie policjanta - kogoś, kto niesie pomoc tym, którzy jej potrzebują - zawsze stanowi powód do dumy.

Policjanci z Warmii i Mazur

Aktualnie w garnizonie warmińsko-mazurskiej Policji służbę pełni 3550 policjantów, których swoją pracą wspiera prawie 1000 pracowników cywilnych. Rozlokowani są oni w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i 19 jednostkach powiatowych. W 2021 roku funkcjonariusze w regionie przeprowadzili ponad 130 tys. kontroli drogowych i w sumie podjęli ponad 260 tys. różnego rodzaju interwencji. Na lądzie policjanci dysponują oznakowanymi i nieoznakowanymi radiowozami oraz motocyklami, do pomocy wykorzystują ponad 30 psów służbowych, na wodzie do dyspozycji jest ponad 30 łodzi ze specjalistycznym sprzętem ratunkowym, a z powietrza w realizacji różnych zadań wspierają ich operatorzy dronów.

Deskrypcja filmu w załączniku

Uroczyste obchody

Warmińsko-mazurskie wojewódzkie obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą w Kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej koncelebrowaną przez Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego Józefa Górzyńskiego i Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. Mszę uświetniła gra Policyjnej Orkiestry z KWP we Wrocławiu oraz obecność policyjnej kompanii honorowej.

 

 • Uczestnicy uroczystej mszy w kościele w Orzyszu
  Uczestnicy uroczystej mszy w kościele w Orzyszu
 • Uczestnicy uroczystej mszy w kościele w Orzyszu
  Uczestnicy uroczystej mszy w kościele w Orzyszu
 • Uczestnicy uroczystej mszy w kościele w Orzyszu
  Uczestnicy uroczystej mszy w kościele w Orzyszu
 • Policjantka stojąca za mównicą w kościele
  Policjantka czytająca pismo podczas mszy
 • Policjantka śpiewajaca psalm
  Policjantka śpiewajaca psalm
 • Dwa szeregi policjantów przed ołtarzem
  Uczestnicy uroczystej mszy w kościele w Orzyszu
 • Biskup Ełcki Jerzy Mazur podczas mszy
  Biskup Ełcki Jerzy Mazur podczas mszy
 • Policjantka czytająca modlitwę podczas mszy
  Policjantka czytająca modlitwę podczas mszy
 • Uczestnicy uroczystej mszy w kościele w Orzyszu
  Uczestnicy uroczystej mszy w kościele w Orzyszu

 

Następnie uroczystość i jej uczestnicy przenieśli się na plac w Ogródku Jordanowskim, gdzie odbył się uroczysty apel. Wraz z kadrą kierowniczą i funkcjonariuszami z garnizonu, udział w warmińsko-mazurskich wojewódzkich obchodach Święta Policji wzięli znamienici goście, a wśród nich m.in. Podsekretarz Stanu w MSWiA Błażej Poboży, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele pozostałych służb mundurowych i instytucji współpracujących z warmińsko-mazurską Policją. Święto Policji dla policjantów i pracowników Policji to czas kiedy ich praca, trud i poświęcenie są doceniane m.in. poprzez wręczane wyróżnienia czy awanse służbowe. W tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 1471 funkcjonariuszy. Odznaki „Zasłużony Policjant” otrzymało 59 osób, a „Medal Za Długoletnią Służbę” otrzymało 50 funkcjonariuszy. „Za zasługi dla Gminy Orzysz” uhonorowany został nadinsp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Odznaczenie wręczył osobiście burmistrz Zbigniew Włodkowski oraz przewodnicząca rady miejskiej Anna Pilarczyk.Część z nich wyróżnienia i awanse otrzymało podczas obchodów w Orzyszu. Uroczystość uświetniła policyjna kompania honorowa oraz policyjna orkiestra. Dla mieszkańców Orzysza, turystów oraz gości policjanci przygotowali stanowiska informacyjne i promocyjne. Zainteresowani mieli też możliwość przyjrzenia się z bliska policyjnym pojazdom i sprzętom, wykorzystywanym przez funkcjonariuszy zarówno w codziennej służbie, jak i podczas nietypowych działań.

 

 • Uczestnicy uroczystości. Policjanci stojący w szeregu
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości. Policjanci stojący w szeregu
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości. Policjanci stojący w szeregu
  Uczestnicy uroczystości
 • Kompania honorowa i poczet sztandarowy
  Kompania honorowa i poczet sztandarowy
 • Osoby pod i przed namiotami policyjnymi, w których mieściły się stanowiska z materiałami informacyjnymi
  Goście stanowisk policyjnych
 • Dziadek z wnukiem w stroju i z wyposażeniem policjanta
  Dziadek z wnukiem w stroju i z wyposażeniem policjanta
 • Dzieci na trawniku wykonują ćwiczenia pokazywane im przez policjanta
  Rozgrzewka przed uroczystością
 • Przemarsz Kompanii Honorowej. Policjanci ze sztandarem idący w kolumnie
  Przemarsz Kompanii Honorowej
 • Dowódca uroczystości stojący przed policjantami
  Dowódca uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości na placu
  Uczestnicy uroczystości
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wita się ze sztandarem
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wita się ze sztandarem
 • Poczet flagowy podczas podnoszenia flagi na maszt ustawiony na placu, gdzie odbywała się uroczystość
  Poczet flagowy podczas podnoszenia flagi
 • nadinsp. Tomasz Klimek przemawiający na tle gości
  nadinsp. Tomasz Klimek przemawiający na tle gości
 • Medale dla odznaczonych a w tle stojący policjanci
  Medale dla odznaczonych
 • Policjantka na tacy trzyma legitymacje dla odznaczonych a w tle stoją policjanci
  Legitymacje dla odznaczonych
 • nadinsp. Tomasz Klimek otrzymuje medal od władz Orzysza
  nadinsp. Tomasz Klimek otrzymuje medal od władz Orzysza
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przemawia do zgromadzonych
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przemawia do zgromadzonych
 • nadinsp. Paweł Dobrodziej Zastępca KGP przemawia do zgromadzonych
  nadinsp. Paweł Dobrodziej Zastępca Komendanta Głównego Policji
 • nadinsp. Paweł Dobrodziej Zastępca KGP przemawia do zgromadzonych
  nadinsp. Paweł Dobrodziej Zastępca KGP
 • Namiot informacyjny i profilaktyczny Grupy Ratowniczej Podwonik
  Namiot informacyjny i profilaktyczny Grupy Ratowniczej Podwonik
 • Dzieci sprawdzajace sprzęt policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji
  Dzieci sprawdzajace sprzęt policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji
 • Dzieci sprawdzajace sprzęt policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji
  Dzieci sprawdzajace sprzęt policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji
 • Policyjne motocykle i osoby odwiedzające stoiska policyjne
  Policyjne motocykle i osoby odwiedzające stoiska policyjne
 • Osoby odwiedzające stanowiska policyjne. Dziecko w alkogoglach
  Osoby odwiedzające stanowiska policyjne
 • Stoisko informacyjne Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  Stoisko informacyjne Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
 • Dyrygent orkiestry i jego batuta
  Dyrygent orkiestry i jego batuta
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 

 

„Servire Auso” za działania na rzecz potrzebujących pomocy

Po raz drugi przyznana została statuetka „Servire Auso”, wyróżnienie dla policjantów z garnizonu, którzy w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych, ryzykując własnym życiem bądź zdrowiem, uratowali życie innej osobie bądź swoim wyjątkowym zaangażowaniem przyczynili się do wymiernej poprawy sytuacji osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Kapituła złożona z ks. abp. dr Józefa Górzyńskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka i Przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie podinsp. Sławomirem Koniuszym zdecydowała, że w tym roku wyróżniony statuetką zostanie st. asp. Adam Trzonkowski – dzielnicowy z Białej Piskiej. Policjant już od kilku lat jest bardzo zaangażowany w pomoc dzieciom w swoim rejonie, które zmagają się z ciężkimi chorobami i potrzebują wsparcia finansowego. Dzielnicowy w tym celu zorganizował od 2017 roku już sześć zbiórek plastikowych nakrętek. Zebrał ich ponad 50 ton, a dochód z ich sprzedaży został przekazany na leczenie czwórki dzieciaków.

 

 • asp. Adam Trzonkowski odbiera statuetkę "Servire auso" i gratulacje od przełożonych
  asp. Adam Trzonkowski odbiera statuetkę "Servire auso"

 

Policjantka, która pomogła…

Wyróżniona podczas uroczystości została również dzielnicowa z Posterunku Policji I w Olsztynie - st. sierż. Barbara Rogozińska, które nie dość, że została nominowana do nagrody „Policjant, który mi pomógł”, to znalazła się w gronie wyróżnionych tym tytułem. Jej zaangażowanie w chęć niesienia pomocy potrzebującym zostało zauważone i docenione przez pracowników olsztyńskiego MOPS-u, z którymi funkcjonariuszka współpracuje. Po tym, jak dowiedziała się o rodzinie, którą tworzyło dwoje seniorów opiekujących się piątką swoich wnucząt, gdzie najstarszy ma 12 lat, a najmłodszy zaledwie 3 lata, postanowiła sprawy wziąć we własne ręce. Policjantka zrobiła listę najpotrzebniejszych rzeczy i zorganizowała zbiórkę, w której aktywnie wspierała ją najbliższa rodzina. Nie czekając na gratyfikacje, olsztyńska funkcjonariuszka, systematycznie zaopatrywała rodzinę w niezbędne rzeczy. Aby pomoc docierała jeszcze szybciej, policjantka przekazała rodzinie swój numer telefonu, co znacznie skraca czas, w którym zaspokajane są podstawowe potrzeby seniorów i ich wnucząt.

 

 • st. sierż. Barbara Rogozińska odbiera gratulacje za wyróżnienie tytułem „Policjant, który mi pomógł”
  st. sierż. Barbara Rogozińska odbiera gratulacje za wyróżnienie tytułem „Policjant, który mi pomógł”
 • st. sierż. Barbara Rogozińska z kwiatami w dłoniach na tle policjantów
  st. sierż. Barbara Rogozińska

 

Podczas uroszystości w Orzyszu odznaczenia i awanse z odebrało łącznie 115 policjantów i policjantek.

 

 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjantkę medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Komendant odznacza policjanta medalem
  Komendant odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta medalem stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjantkę medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza medalem policjanta stojącego w szeregu
  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznacza policjanta medalem
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Wyróżnieni policjanci
  Wyróżnieni policjanci
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowana policjantka odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowana policjantka odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant stojący w szeregu odbiera akt mianowania i gratulacje od komendanta
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowana policjantka odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowana policjantka odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowana policjantka odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
 • Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje
  Awansowany policjant odbiera akt mianowania i gratulacje

 

Świętują dzieląc się tym co najcenniejsze

Tradycją stało się również to, że z okazji Święta Policji policjanci biorą udział w zorganizowanej z tej okazji akcji krwiodawstwa. Na początku lipca funkcjonariusze zainaugurowali ją w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Jest to wspólna inicjatywa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, mająca na celu propagowanie na terenie całego garnizonu akcję oddawania krwi jako część obchodów Święta Policji.

Więcej na ten temat na stronie: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/95448,Z-okazji-Swieta-Policji-funkcjonariusze-oddali-krew-Dolacz-do-nich.html?search=34323

Akcja krwiodawstwa policjantów z KPP w Ełku: https://elk.policja.gov.pl/o05/aktualnosci/96038,Swietujac-dzielimy-sie-cennym-darem.html

Akcja krwiodawstwa policjantów z KPP w Węgorzewie: https://wegorzewo.policja.gov.pl/o18/aktualnosci/96199,Z-okazji-Swieta-Policji-wegorzewscy-funkcjonariusze-i-pracownicy-cywilni-oddali-.html

 • Policjanci oczekujący na oddanie krwi
  Policjanci oczekujący na oddanie krwi
 • Policjantka oddająca krew
  Policjantka oddająca krew
 • Policjant oddający krew
  Policjant oddający krew
 • Policjantka oddająca krew
  Policjantka oddająca krew
 • Policjant oddająca krew
  Policjant oddająca krew
 • Dłoń policjanta oddającego krew, trzymająca gumowe serduszko
  Policjant oddająca krew

Pamiętamy...

Co roku w ramach Święta Policji oraz upamiętnienia tych miejsc policjanci odwiedzają te właśnie symboliczne groby, aby oddać hołd pomordowanym. Jedno z takich miejsc jest w Elblągu. Znicze i kwiaty elbląscy policjanci złożyli przy tablicy upamiętniającej Józefa Franczuka -  policjanta zamordowanego przez NKWD w 1940 r. Jego córka Maria Sadłowska do dziś nie wie, gdzie spoczywają szczątki ojca.
Więcej na ten temat na stronie https://elblag.policja.gov.pl/o01/aktualnosci/96107,Elblag-Pamietamy.html

 • Policjant składający kwiaty pod pomnikiem
  Policjant składający kwiaty pod pomnikiem

Obchody Święta Policji w komendach miejski i powiatowych

Część osób wyróżnionych – policjanci, pracownicy cywilni oraz osoby zasłużone dla Policji - swoje odznaczenia i awanse odbiera podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Pozostali odbierają je w mniejszym gronie, jednak wcale nie z mniejszą satysfakcją, podczas lokalnych uroczystości organizowanych przez jednostki miejskie i powiatowe Policji. Uroczystości związane z obchodami Święta Policji na Warmii i Mazurach rozpoczęły się w połowie lipca i potrwają przez około cztery tygodnie.

KPP w Giżycku - 13.07.2022

KPP w Bartoszycach - 14.07.2022

KPP w Mrągowie - 15.07.2022

KPP w Węgorzewie - 18.07.2022

KPP w Olecku - 19.07.2022

KPP w Nidzicy - 20.07.2022

KMP w Elblągu - 21.07.2022

KPP w Działdowie - 26.07.2022

KPP w Lidzbarku Warmińskim - 05.08.2022

KPP w Nowym Mieście Lubawskim - 26.07.2022

KPP w Gołdapi - 27.07.2022

KPP w Braniewie - 28.07.2022

KPP w Szczytnie - 02.08.2022

KPP w Ełku - 03.08.2022

KPP w Kętrzynie - 04.08.2022

KPP w Iławie - 08.08.2022

KMP w Olsztynie - 09.08.2022

KPP w Ostródzie - 10.08.2022

Służba, praca, pasja…

Możliwość podjęcia służby w Policji cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu szukających dla siebie ścieżki rozwoju zawodowego. To co ważne, jest to praca oferująca stabilność finansową, stałość zatrudnienia i możliwość awansu. Ale nie jest to łatwa służba i nie każdy się do niej nadaje. Daje ona jednak to, czego nie oferuje wykonywanie wielu innych zawodów. To możliwość niesienia pomocy ludziom i zwierzętom oraz ratowanie mienia i ściganie przestępców. To także okazja do szerokiego rozwoju różnych umiejętności: technicznych, fizycznych czy interpersonalnych. To również możliwość pracy w różnych pionach i przy wykonywaniu różnych zadań. To służba za kierownicą radiowozu, na motorze, w łodzi na wodzie, współpraca ze zwierzętami, praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw, szukanie śladów w laboratorium, ciągłe staranie się o to, by być jeden krok przed przestępcami, by w końcu ich dopaść. To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i przynosi satysfakcję z ich zrealizowania.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w policyjnym mundurze, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej (https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/dobor-do-policji/491,Dobor-do-Policji.html) i kontaktu z Sekcją Doboru KWP w Olsztynie.

(tm)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony