Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzeń drogowych

Policjanci powiatu działdowskiego pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu. Uczestnikami zdarzeń byli m.in. użytkownicy jednośladów. Jeden z nich zatrzymany do kontroli drogowej miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

We wtorek (5.07.2022r.) na jednej z ulic wjazdowych do Działdowa patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. 20-letni kierujący autem przebadany na zawartość alkoholu w organizmie był trzeźwy, jednak pojazd, którym się poruszał posiadał tablice rejestracyjne widniejące w systemie jako utracone. Mieszkaniec Olsztyna będzie się teraz tłumaczył, jak wszedł w ich posiadanie.

W tym samym dniu policjanci z Działdowa pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 538 na wysokości miejscowości Sławkowo. Na miejscu patrole prewencji i ruchu drogowego zastały kierującego pojazdem marki Scania, któremu podczas jazdy wystrzeliła opona i zaczęła się palić. 32-letni kierujący autem przewoził trzodę chlewną. Na miejsce przybyła straż pożarna, która ugasiła palącą się oponę, a przewożone pojazdem świnie zostały przeładowane na drugi podstawiony pojazd. Ruch na czas trwania działań był chwilowo wstrzymany, a nad bezpieczeństwem na drodze czuwali policjanci.

Następnie w miejscowości Gralewo-Stacja policjanci z działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Pojazdem marki Junak kierował 37-letni mieszkaniec gminy Działdowo. Podczas badania stanu trzeźwości przez policjantów, mężczyzna wydmuchał blisko 4 promile alkoholu. Nietrzeźwy motorowerzysta zakończył podróż. Teraz za swoją głupotę odpowie przed sądem.

Z kolei policjanci prewencji z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności zdarzenia, do którego doszło na parkingu przed jednym z dyskontów na terenie Lidzbarka. Zderzyły się tam dwa pojazdy. Według ustaleń policjantów, kierujący pojazdem marki Toros nie ustąpił pierwszeństwa kierującej pojazdem marki Opel Astra doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 20-letniego kierowcę skutera za spowodowanie kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.   

(jn/rj)

 

Powrót na górę strony