Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotkali z dziećmi z Ukrainy przebywającymi na kolonii

Policjanci z węgorzewskiej komendy od początku konfliktu wojennego za naszą wschodnią granicą biorą aktywny udział w działaniach na rzecz mieszkańców Ukrainy. Na terenie jednej ze szkół powiatu węgorzewskiego dzieci z okolic Dubna przebywały na kolonii, aby choć na chwilę zmienić otoczenie i zapomnieć o trudach ich obecne sytuacji. Funkcjonariusze, aby urozmaicić pobyt dzieci odwiedzili je w trakcie wypoczynku. Ponadto goście przygotowali podziękowania, które przekazali na ręce nadkom. Marcina Karmowskiego Komendanta węgorzewskiej jednostki.

W Szkole Podstawowej w Pozezdrzu przebywają dzieci z Ukrainy, które przyjechały na kolonie. Goście przyjechali z okolic Dubina, by choć na chwilę oderwać się od ich obecnej trudnej rzeczywistości. Organizatorzy wypoczynku zorganizowali, najmłodszym szereg atrakcji, gdzie jedną z nich było spotkanie z węgorzewskimi funkcjonariuszkami. Policjantki dla dzieci przygotowały atrakcje m.in. pokaz pojazdów i sprzętu policyjnego. Chętni mogli założyć policyjne umundurowanie używane w codziennej służbie, usiąść w radiowozie i zobaczyć z bliska jego wyposażenie. Funkcjonariuszki wywołały na twarzach dzieci uśmiech i dostarczyły wiele radości. Na zakończenie spotkania policjantki wręczyły uczestnikom kolonii upominki w postaci odblasków oraz kubeczków z Polą.
Nadkom. Marcin Karmowski Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie wziął udział w przedstawieniu zorganizowanym przez ukraińskie dzieci. W trakcie tego spektaklu Dyrektorka Szkoły w Pozezdrzu wraz z wyjątkowym gośćmi wręczyli podziękowania szefowi węgorzewskiej jednostki za zaangażowanie, okazane serce i pomoc w organizacji pobytu uczniów z Ukrainy.

(af/rj)

 

  • policjantka podczas spotkania z dziećmi
  • policjantka podczas spotkania z dziećmi
  • policjantka podczas spotkania z dziećmi
  • kartka z podziękowaniami. Treść podziękować - Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu składają serdeczne podziekowania nadkom. Marcinowi Karmowskiemu Komendantowi KPP w Węgorzewie za zaangażowanie, okazane serce i pomoc w organizacji pobytu uczniów z Ukrainy.
Powrót na górę strony