Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden z kierowców jechał pomimo cofniętych uprawnień, a drugi z nadmierną prędkością

Policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volvo. Kierował nim mężczyzna, który kilka lat temu miał cofnięte uprawnienia za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wsiadł za kierownicę, bo żona, która ma prawo jazdy, bała się dużego ruchu na drodze. Inny kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Kierujący skodą stracił uprawnienia i ukarany został wysokim mandatem karnym.

W poniedziałek (04.07.2022r.) po godz. 9.00 w miejscowości Mikosze, gm. Orzysz, policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda. Kierujący tym autem jechał z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Skodą kierował 49-letni mężczyzna. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1500 zł, a do tego stracił prawo jazdy.

Nieodpowiedzialnie zachował się także kierujący pojazdem marki Volvo zatrzymany do kontroli drogowej tego samego dnia po godz. 18.00 w Rucianem- Nidzie. Samochodem tym kierował 32-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, który miał cofnięte uprawnienia. Prawo jazdy stracił w 2014 roku za jazdę w stanie nietrzeźwości i do dnia dzisiejszego nie odzyskał uprawnień. 32-latek powiedział policjantom, że wsiadł za kierownicę, bo żona, która ma prawo jazdy, bała się dużego natężenia ruchu na drodze. Oznacza to, że mężczyzna kierujący volvo dopuścił się popełnienia przestępstwa jazdy samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2.

(asz/kh)

Powrót na górę strony