Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dobre Miasto: Bez prawa jazdy i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów doprowadził do wypadku drogowego, w którym sam zginął

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze gruntowej w okolicach miejscowości Urbanowo. Mieszkaniec tamtejszej gminy jadąc vw na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało czterech mężczyzn. Śmierć na miejscu poniósł 49-letni kierowca, który do 2018 roku miał czynny zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj przed godziną 18.00, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze gruntowej ze Smolajn w kierunku Urbanowa. W wypadku śmierć na miejscu poniósł 49-letni kierowca vw, trzech pozostałych pasażerów nie odniosło poważniejszych obrażeń. Prawdopodobnie wszyscy podróżujący vw byli pijani. Pasażerowie mieli od 2 do 3 promili alkoholu w organizmie. Obecnym na miejscu ratownikom medycznym pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować życia 49-latkowi. Policjanci ustalili, że kierowca nie posiadał prawa jazdy i do 2018 roku obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Pasażerowie, którzy wsiedli do auta po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni do domu.

Policjanci apelują aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, ale co ważniejsze – nigdy nie wsiadajmy do pojazdu, którym ma kierować osoba, z którą przed chwilą piliśmy. Pamiętać należy również o tym, aby w miarę możliwości nie dopuścić do poruszania po drogach pojazdu, którym ma kierować nietrzeźwy. Te trzy zasady na pewno przyczyniłyby się do uniknięcia zdarzenia które miało miejsce.

rp/in

Powrót na górę strony