Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeździli za szybko, bądź pod działaniem alkoholu. Zostali zatrzymani

Nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego, zawsze są zagrożeniem dla siebie i otoczenia, w którym się znajdują. Dlatego tak ważne jest, by na drogach pojawiały się jedynie osoby trzeźwe i odpowiedzialne, przestrzegające obowiązujących przepisów prawa. Policjanci każdego dnia podczas służby poświęcają wiele pracy, by eliminować z dróg tych, którzy lekceważąc te zasady, narażają bezpieczeństwo innych.

Działdowo

We wtorek (21.06.2022r.) w miejscowości Dłutowo policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym. Pojazdem kierował 54-latek mieszkaniec powiatu działdowskiego. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, bo obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, w trakcie  kontroli okazało się ze mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna   za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Elbląg

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (21.06.2022r.) w miejscowości Kadyny. Rowerzysta został skontrolowany przez patrol ruchu drogowego. W trakcie zatrzymywania się, brawurowo wywinął fikołka i uderzył głową w drzwi radiowozu. Na szczęście nic mu się nie stało. Skończyło się na niewielkiej deformacji karoserii. Okazało się jednak, że był pijany. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Został ukarany za spowodowanie kolizji oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwym. Otrzymał dwa mandaty po 2500 złotych.

Iława

We wtorek (21.06.2022r.) kilka minut po godzinie 15:00 funkcjonariusze podczas patrolu gminy Susz zauważyli kierującego rowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli w trakcie, której potwierdzili swoje przypuszczenia. Okazało się, że 62-latek kierował jednośladem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Natomiast kilka minut później policjanci podczas pomiaru prędkości w Rodzonym zatrzymali kierującego scanią. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 81 km/h. 42-latek nie przyjął mandatu i ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Tymczasem w Biskupiczkach podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał samochodem z prędkością 68 km/h. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 48-latek kierował samochodem mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, a za zbyt szybką jazdę ukarali go mandatem karnym.

Olsztyn

We wtorek (21.06.2022r.) policjanci z ruchu drogowego podczas kontroli statycznej na ul. Sikorskiego w Olsztynie, po godzinie 22:00 zatrzymali do kontroli drogowej auto poruszające się z nadmierną prędkością. Za kierownicą osobowego lexusa siedział 46-letni mężczyzna. Podczas kontroli na jaw wyszły kolejne fakty obciążające kierowcę. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że figuruje on jako osoba poszukiwana do odbycia kary 4 dni aresztu za nieopłacenie kary grzywny w związku z popełnionym w przeszłości wykroczeniem. Ponadto 46-latek kierował pojazdem mimo sądowego zakazu i bez aktualnych badań technicznych – mężczyźnie w 2015 roku zostały zatrzymane uprawnienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Pisz

We wtorek (21.06.2022r.) po godz. 12.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy pojazdu marki VW Golf, który najprawdopodobniej jest pod działaniem alkoholu. Jadąc od strony Jeży w kierunku Pisza spowodował kolizję i odjechał, a teraz jedzie całą szerokością drogi.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie opisanego samochodu do kontroli drogowej. Pojazd ten zauważyli na ulicach Pisza. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie wydając tym samym polecenie do zatrzymania się. Kierowca golfa zlekceważył je i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg za nim. Po drodze kierujący popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Po kilku minutach został zatrzymany na jednej z ulic Pisza.

Pojazdem marki VW Golf jechał tylko kierowca. Był to 33-letni mieszkaniec piskiej gminy. Okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W jego samochodzie znajdowały się puste butelki po wódce. Policjanci zabezpieczyli ten pojazd na parkingu strzeżonym oraz zatrzymali dowód rejestracyjny tego samochodu.

Kierowca volkswagena odpowie za popełnienie trzech przestępstw. Mowa tu o: niezatrzymaniu się do kontroli drogowej, kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz jeździe samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do tego dochodzi jeszcze długa lista wykroczeń drogowych. Wśród nich jest m.in.: spowodowanie kolizji, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego kierowca golfa zjechał do przydrożnego rowu, naruszenie zakazu jazdy wzdłuż po chodniku, naruszenie zakazu jazdy wzdłuż po przejściu dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na przejeździe dla rowerów.

  • KPP Pisz - butelki po alkoholu w golfie
    KPP Pisz - butelki po alkoholu w golfie
Szczytno

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 33-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, kiedy poruszał się pojazdem osobowym marki Mazda. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że ma on ponad promil alkoholu.

Węgorzewo

We wtorek (21.06.2022r.) przed godz. 19:00  dyżurny węgorzewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Ogonki-Pozezdrze. We wskazane miejsce zostali skierowani funkcjonariusze węgorzewskiej drogówki. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest 32-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo. Kierowca mazdy nie zachował ostrożności przy wyjeździe z drogi podporządkowanej i zderzył się z prawidłowo jadącym mercedesem. Na miejscu kolizji policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego mazdą. Badanie potwierdziło, iż 32-latek wsiadł za kierownicę pojazdu znajdując się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Węgorzewo posiada dożywotni, sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna na miejscu został ukarany mandatem w wysokości 2800 złotych, a ponadto niedługo będzie tłumaczył się przed sądem za niestosowanie się do orzeczonego zakazu.

(kn/jk/asz/jm/kh)

Powrót na górę strony