Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne sytuacje na drogach regionu

Na drogach regionu doszło do 3 poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. Na szczęście pomimo dużych uszkodzeń pojazdów, podróżujący nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierowcy zostali ukarani mandatami.

Ełk

Policjanci z Ełku pracowali we wtorek (21.06.2022r.) przy poważnie wyglądających zdarzeniach na drogach. Do pierwszego z nich doszło na trasie S61 na odcinku Wysokie-Raczki. Tam kierowca pojazdu ciężarowego z pustą naczepą do przewozu zwierząt stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, gdzie jego pojazd się przewrócił. Kierowca jechał sam i nie doznał obrażeń podczas zdarzenia. Był trzeźwy. Został ukarany mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Akcja wydobycia ciężarówki z rowu jest trudnym zadaniem, wymagającym specjalistycznego sprzętu, dlatego działania trwały kilka godzin.

 • przewrócony tir na S 61
  Miejsce zdarzenia drogowego

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 16 przed miejscowością Bartosze. Tam kierowca osobowego BMW podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym z naprzeciwka tirem. Samochód osobowy wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na miejscu została udzielona pomoc medyczna uczestnikom zdarzenia, na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych.

 • pojazd biorący udział w zdarzeniu na DK 16
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • tir biorący udział w zdarzeniu na DK 16
  Miejsce zdarzenia drogowego

Kętrzyn

We wtorek (21.06.2022r.) o godz. 8:00 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym,  do którego doszło na  drodze wojewódzkiej DW 650 na trasie Solanka-Srokowo w gminie Srokowo. Jak wstępnie ustalili policjanci 56–latek, kierując osobowym fiatem , stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie uderzył w drzewo i jazdę zakończył w rowie. Kierowca zdołał o własnych siłach wydostać się z pojazdu. Na szczęście po udzielonej pomoc medycznej nie stwierdzono poważniejszych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej  przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt, że mężczyzna zasnął za kierownicą.

 • Zdarzenie drogowe Solanka Srokowo
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Zdarzenie drogowe Solanka Srokowo
  Miejsce zdarzenia drogowego

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych objawów może mieć czasem nieodwracalne skutki.

Zdjęcia publikujemy ku przestrodze. Pokazują one, jakim poważnym zniszczeniom mogą ulec auta podczas zdarzenia na drodze. Ale jest to przede wszystkim ryzyko utraty życia lub zdrowia dla podróżujących. Dlatego tak ważne jest skupienie, ostrożność i przestrzeganie wszystkich przepisów ruchu drogowego.

(akdn/ep/kh)

Powrót na górę strony