Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli kosmetyki i perfumy. Usłyszeli zarzuty

Kara grzywny i obowiązek naprawienia szkody – taki wyrok na wniosek iławskich policjantów zapadł w trybie przyspieszonym, a usłyszało go trzech mężczyzn, którzy okradli kilka sklepów z kosmetykami.

W piątek (17.06.2022r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyznach, którzy ukradli perfumy w jednej z lokalnych drogerii po czym oddalili się. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie ustalili przebieg zdarzenia jak i rysopis sprawców. Dzięki niemu już kilka minut później zatrzymali trzech mężczyzn. W trakcie czynności funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie a także ustalili, że to nie jedyna kradzież 30-latka i jego starszych znajomych. Policjanci ustalili, że trzej mężczyźni wspólnie i w porozumieniu kradli artykuły kosmetyczne oraz perfumy z drogerii na terenie powiatu iławskiego. Straty to ponad 6000 złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów.

30 – latek i jego dwaj starsi koledzy zostali doprowadzeni do sądu, gdzie usłyszeli wyrok: zapłaty grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody pokrzywdzonym.

(jk/kh)

Powrót na górę strony