Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących

Codziennie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących nie stosujących się do podstawowych zasad ruchu drogowego i przepisów prawa. Tak też było minionej doby.

Do pierwszej z interwencji doszło we wtorek (7.06.2022 r. ) w gminie Iława kilka minut po godzinie 7:00. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw, który jechał z prędkością 66 km/h tam gdzie obowiązywało 40 km/h. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 36-latek nie tylko jechał za szybko ale również kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W Kisielicach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego fordem. Mężczyzna w trakcie interwencji miał problem z odpowiedzią na pytania policjantów, wypowiadał się nielogicznie, a w trakcie rozmowy oświadczył, że zażywał środki odurzające. W związku z powyższym od mężczyzny została pobrana krew do badania. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie 36-latka. Mężczyzna  był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w celu tymczasowego aresztowania i ekstradycji za przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego i osadzili w policyjnej celi.

W Suszu policjanci grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Okazało się, że mężczyzna posiada prawo jazdy, ale brakuje mu kategorii A, dzięki której mógłby jeździć motocyklem. W związku w powyższym policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi. W miniony piątek (3.06.2022 r.) policjanci grupy SPEED zatrzymali również nieodpowiedzialnego motocyklistę. Mężczyzna w Biskupiczkach jechał z prędkością 137 km/h. Funkcjonariusze ukarali 26-latka mandatem w wysokości 2700 zł, a jego konto powiększyło się o 15 pkt. karnych oraz stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

 

"Film przedstawiający motocyklistę jadącego z nadmierną prędkością oraz wyprzedzającego inny pojazd w miejscu niedozwolonym".

(jk/rj)

  • Motocyklista jadący z nadmierną prędkością

Film Motocyklista_jadacy_z_nadmierna_predkoscia.mp4

Opis filmu: Film przedstawiający motocyklistę jadącego z nadmierną prędkością oraz wyprzedzającego w niedozwolonym miejscu

Pobierz plik Motocyklista_jadacy_z_nadmierna_predkoscia.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.4 MB)

Powrót na górę strony