Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewscy policjanci i pracownicy cywilni pomogli Tatianie oraz dwójce jej dzieci

Miejsce, gdzie przyszło teraz żyć Tatianie to schronisko przy jednej z węgorzewskich szkół. Kobieta przyjechała do Węgorzewa z dwójką dzieci i małym bagażem, dlatego policjanci i pracownicy cywilni postanowili jej pomóc. Uśmiech na twarzy 6-letniej Emili oraz małej Ani, to największe podziękowanie jakie mogli otrzymać funkcjonariusze. Dziewczynki choć na chwilę mogły zapomnieć o trudach ich obecnego życia.

Obywatele Ukrainy, uciekający przed wojną szukają bezpiecznego schronienia w Polsce. Również w Węgorzewie znajdują pomoc. Jednym z miejsc, gdzie znaleźli bezpieczny dach nad głową jest schronisko przy węgorzewskiej szkole. Funkcjonariusze od początku przyjazdu uchodźców z Ukrainy przeprowadzają z nimi spotkania na temat bezpieczeństwa i zasad jakimi należy się posługiwać by nie zostać ofiarą przestępstwa. W trakcie takich rozmów uwagę policjantów zwróciła 35-letnia Tatiana. Kobieta wraz z dwiema córeczkami po rozpoczęciu wojny zostały zmuszone do ucieczki z domu rodzinnego. Jak sama powiedziała, zdążyła tylko zabrać małą torebkę z najpotrzebniejszymi rzeczami. W związku z tym funkcjonariusze z pracownikami cywilnymi węgorzewskiej komendy postanowili zrobić zbiórkę pieniędzy.

W środę (30.03.2022r.) policjantki wraz z Tatianą i jej córeczkami wybrały się wspólnie na zakupy, by wybrać najpotrzebniejsze rzeczy, które pomogą im w codziennym funkcjonowaniu. Kobiety odwiedziły m. in. sklepy z odzieżą, sprzętem elektronicznym i zabawkami. Dziewczynki bardzo dobrze czuły się w towarzystwie policjantek i wspólnie wybierały pasujące na nie ubranka. Jednak największą przyjemność najmłodszym przyniosły zakupy w sklepie z zabawkami. Radość rysująca się na twarzy dziewczynek była najpiękniejszym zwieńczeniem udzielonej pomocy. Oczywiście w przekazanych podarunkach nie zabrakło elementów odblaskowych, które mają duży wpływ na bezpieczne poruszanie się po drogach.

 Nasze działania mają na celu pokazanie, że uchodźcy w naszym kraju mają w nas oparcie i zawsze mogą na nas liczyć.

(af/kh)

  • Policjanci i pracownicy cywilni pomogli rodzinie z Ukrainy
    Policjanci i pracownicy cywilni pomogli rodzinie z Ukrainy
Powrót na górę strony