Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi i mieszkańcy Pisza oddali ponad 12 litrów krwi dla policjantów z Ukrainy

W Komendzie Powiatowej Policji w Piszu zorganizowana została akcja honorowego oddawania krwi. Wzięli w niej udział policjanci i pracownicy piskiej jednostki, strażacy oraz mieszkańcy Pisza. Przedsięwzięcie to miało bardzo wyjątkowy charakter. Honorowi dawcy oddawali krew z myślą o policjantach z Ukrainy. To właśnie do nich trafi ponad 12 litrów krwi z Pisza.

W poniedziałek (14.03.2022r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu zorganizowany został punkt honorowego oddawania krwi. Powstał z myślą o przekazaniu tego co najcenniejsze policjantom z Ukrainy. Organizatorami tej akcji byli: Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas przy współudziale Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Zarząd Terenowy w Piszu, Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu HDK Pisz oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku.

W poniedziałkowej akcji honorowego oddawania krwi wzięli udział policjanci, pracownicy piskiej jednostki, policyjni emeryci, a także strażacy oraz mieszkańcy miasta. Tego dnia gotowość do oddania krwi wyraziło 31 osób. Po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza krew oddało 27 honorowych dawców.

Mundurowi często włączają się w akcje krwiodawstwa ratując ludzkie życie. Wielu z nich oddaje ją systematycznie często od ukończenia 18 roku życia. Funkcjonariusze mają na swoim koncie już wiele litrów przekazanej honorowo krwi. Pracując na miejscu wypadków drogowych wiedzą jak ważne i niebagatelne ma ona znaczenie dla ratowania ludzkiego życia. To najcenniejszy dar, jaki może podarować człowiek drugiemu człowiekowi. Każda „kropla” krwi ma nieocenioną wartość dla osoby, która jej potrzebuje.

Tym razem mundurowi i mieszkańcy Pisza wspólnie zebrali ponad 12 litrów krwi, która przekazana zostanie dla ratowania życia policjantów z Ukrainy.

 • Akcja oddawania krwi dla Ukrainy
  Akcja oddawania krwi dla Ukrainy
 • Policjanci oddający krew
  Policjanci oddający krew
 • Policjant oddający krew
  Policjant oddający krew
 • Policjant oddający krew
  Policjant oddający krew
 • Policjant oddający krew
  Policjant oddający krew
 • Strażacy oddający krew
  Strażacy oddający krew

(asz/kh)

Powrót na górę strony