Nakrętki dla Natana od mieszkańców Białegostoku - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakrętki dla Natana od mieszkańców Białegostoku

Trwa VI edycja zbiórki nakrętek „Nakręć się na pomaganie”. Pomysłodawcą i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest dzielnicowy z Białej Piskiej asp. Adam Trzonkowski, któremu pomaga cały sztab ludzi o wielkich sercach. Akcja ta wymaga bowiem dużego zaangażowania, pracy i czasu wielu ludzi. Nakrętki trzeba bowiem systematycznie odbierać z punktów zbiórki, a następnie organizować ich transport. Potrzeba zatem osób równie „zakręconych” jak Adam, by ogarnąć zbiórkę około 10 ton nakrętek. Jednym z takich wolontariuszy jest pan Tomasz z Białegostoku, który rozkręcił piską akcję na terenie swojego miasta, gdzie też chcą pomóc Natanowi.

„Nakręć się na pomaganie” to zbiórka nakrętek, gdzie dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na leczenie wybranego dziecka. Przedsięwzięcie to zainicjował i rozkręcił dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, asp. Adam Trzonkowski. Poszło mu tak dobrze, że obecnie trwa już VI edycja tej akcji. Tym razem pieniądze ze sprzedaży plastikowych korków przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację 5-letniego Natana Sałek z Orzysza.

Dzielnicowy z Białej Piskiej za każdym razem podkreśla, że nie udałoby mu się rozkręcić tej akcji, gdyby nie pomoc i wsparcie ludzi o wielkich sercach. Zbiórka nakrętek wymaga bowiem dużego zaangażowania, pracy i czasu. Trzeba bowiem systematycznie odbierać nakrętki z punktów zbiórki. Potem zorganizować ich transport i dostarczyć je do magazynu Adama, skąd ostatecznie zabrane zostaną do punktu skupu. Sam dzielnicowy nie dałby rady ogarnąć tego przedsięwzięcia. Na szczęście nie brakuje wolontariuszy wspierających jego działania. Jednym z nich jest pan Tomasz z Białegostoku, który jakiś czas temu dowiedział się o akcji „Nakręć się na pomaganie” prowadzonej przez piską policję. Co pewien czas przysyłał zebrane przez siebie nakrętki. Wpadł jednak na pomysł, aby w zbiórkę zaangażować więcej osób i miał tu na myśli mieszkańców Białegostoku. Jak się szybko okazało nie było to wcale takie trudne.

Pan Tomasz nawiązał kontakt z licznymi sklepami na terenie miasta oraz sieciami handlowymi, które z ogromną przyjemnością przyjęły pomysł zbiórki nakrętek. Wyznaczyły miejsca, gdzie klienci mogą wrzucać plastikowe korki. Wiele z tych punktów zostało oznaczonych i ozdobionych przez pana Tomasza. Akcja szybko się rozkręciła. Mieszkańcy Białegostoku bardzo chętnie przynoszą nakrętki chcąc w ten sposób pomóc Natanowi. Pan Tomasz nie krył swojego zdziwienia i ogromnego zaskoczenia, kiedy okazało się, że rozkręcona przez niego akcja „Nakręć się na pomaganie” spotkała się z taką przychylnością mieszkańców. W pewnym momencie stwierdził nawet, że przerosło to jego najśmielsze oczekiwania i możliwości logistyczne, bo worki i kartony z plastikowymi korkami nie mieściły się już u niego w domu, ani nawet na balkonie. Tu pojawiły się kolejne osoby, które pomogły w transporcie nakrętek z Białegostoku do Pisza. I tak po nitce do kłębka akcja na dobre rozkręciła się w tym mieście.

Aspirant Adam Trzonkowi bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom za każdą pomoc w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie” i zachęca do przynoszenia nakrętek. Przypomina też, że cel jest szczytny, bo w VI edycji zbieramy środki na leczenie i rehabilitację 5-letniego Natana Sałek z Orzysza.

(asz/kh)

  • Nakrętki z Białegostoku
  • chłopiec chory siedzący na wózku
    Natan Sałek
Powrót na górę strony