Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życie nastolatki było zagrożone – dzielnicowi ją odnaleźli i udzielili pomocy

Dzięki szybkiej i słusznej ocenie sytuacji dzielnicowi odnaleźli w lesie nastolatkę, która znajdowała się w stanie zagrażającym jej zdrowiu i życiu. Miała zakrwawiona ręce i przyznała, że przedawkowała leki. Dziewczyna była roztrzęsiona i osłabiona. Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy, wezwali pogotowie i monitorowali jej stan do czasu przybycia ratowników.

Późnym popołudniem w niedzielę (31.10.2021r.) do patrolujących rejon służbowy dzielnicowych zwrócił się mężczyzna, który podczas spaceru usłyszał krzyk i płacz kobiety z pobliskiego lasu. Wydało mu się to niepokojące, dlatego zgłosił to napotkanym policjantom. Tego typu zgłoszenia zawsze traktowane są priorytetowo. Nie tracąc chwili dzielnicowi zaczęli czujnie i uważnie przeszukiwać okoliczny teren. Nikt się nie odzywał, jednak policjanci ciągle szukali i sprawdzali, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. I faktycznie, dzięki swojej nieustępliwości, po kilkunastu minutach odnaleźli w zaroślach siedzącą zapłakaną i roztrzęsioną młodą kobietę. Była w koszulce z krótkim rękawem i miała okaleczoną, zakrwawioną rękę. Okazało się także, że wzięła leki w ilości znacznie przekraczającej wskazane dawkowanie.

Policjanci okryli nastolatkę odzieżą, od razu wezwali pogotowie ratunkowe i udzielili nastolatce pierwszej pomocy. Do czasu przyjazdu ratowników nieustannie monitorowali jej stan. Dziewczyna trafiła pod opiekę specjalistów.

W trudnej chwili nie obawiaj się poprosić o pomoc!

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.

Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.

Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://stopdepresji.pl/antydepresyjny-telefon-zaufania/

(akdn/tm)

Powrót na górę strony