Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wracali z włamania, zostali zatrzymani

Szczycieńscy policjanci odnotowali kolejny sukces. Na „gorącym uczynku” kradzieży z włamaniem zatrzymali 39-, 40- i 44-latka. Kierowcę passata, mieszkańca Wielbarka oraz dwóch mieszkańców gminy Jedwabno. Sprawcy wracali akurat z łupami, po włamaniu do domku letniskowego, położonego na terenie miejscowości Elganowo. Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (25.10.21r.) szczycieńscy kryminalni na terenie miasta i gminy Pasym prowadzili działania operacyjne, mające na celu ujawnienie przestępstw przeciwko mieniu, a przede wszystkim kradzieży z włamaniem. Około godz. 20:30 funkcjonariusze zauważyli pojazd marki VW Passat, którego kierowca jechał przez las położony w okolicach Elganowa, z nadmierną prędkością. Kryminalni natychmiast wydali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Ten jednak przyśpieszył i zaczął uciekać. W trakcie pościgu kierowca VW zjechał z drogi gruntowej, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów został zatrzymany przez kryminalnych. Okazało się, że był to 44-letni mieszkaniec Wielbarka. Pojazdem jechało również dwóch mężczyzn w wieku 39 i 40 lat - mieszkańcy gminy Jedwabno. Funkcjonariusze przeszukali passata. W bagażniku znaleźli przedmioty, które jak się okazało, pochodziły z przestępstwa kradzieży z włamaniem. Sprawcy nie zatrzymali się do kontroli drogowej, ponieważ akurat wracali z włamania z łupami.

Szczycieńscy śledczy ustalili, że mężczyźni w ostatnim okresie dopuścili się licznych kradzieży z włamaniem do przyczep kempingowych, domków letniskowych i pomieszczeń gospodarczych położonych na terenie gminy Jedwabno. Kryminalni dotarli do właścicieli posesji, na terenie których doszło do kradzieży z włamaniem oraz usiłowania dokonania tych przestępstw. Sprawcy brali, co wpadło im w ręce m.in. poziomice, latarki, lampy solarne, kosiarki, benzynę, akumulatory, alkohol, butle gazowe, skrzynie z narzędziami, wędki, a przede wszystkim elektronarzędzia.

39-latek usłyszał trzy zarzuty, 40-latek dwa, a 44-letni kierowca sześć zarzutów, gdyż jak się okazało prowadził on pojazd pomimo obowiązującego go sądowego zakazu kierowania oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował dalszą jazdę. Na wniosek szczycieńskich funkcjonariuszy, prokurator zastosował wobec sprawców policyjny dozór. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem mężczyznom grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(ic/rj)

  • zatrzymany mężczyzna, prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany mężczyzna, prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany mężczyzna, prowadzony przez policjanta
  • odzyskane przedmioty
  • odzyskane przedmioty
  • odzyskane przedmioty
Powrót na górę strony