Kierowco, odpowiednio zabezpieczaj swój samochód! - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco, odpowiednio zabezpieczaj swój samochód!

O tym, że okazja czyni złodzieja, przekonało się dwóch mieszkańców Gołdapi, którzy pozostawienie otwartych aut wraz z kluczykami i dokumentami przypłacili utratą samochodów. Jedno ze skradzionych aut policjanci szybko odnaleźli w wyniku przeszukania terenu, a podejrzany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i zabezpieczanie mienia. Zamykajmy auta i nie pozostawiajmy w nich cennych przedmiotów, a tym bardziej kluczyków.

Do kradzieży dwóch samochodów doszło w miniony weekend w Gołdapi. Jednak w tych przypadkach złodzieje nie potrzebowali specjalnych narzędzi czy umiejętności, gdyż nieostrożni kierowcy nie zamknęli pojazdów. Kierowcy forda i fiata  pozostawili otwarte auta z kluczykami wewnątrz. Ten fakt znacznie ułatwił  działanie  złodziejom, którzy bez wahania sięgnęli po cudzą własność.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwania aut. Już w kilka godzin od zgłoszenia odzyskali skradzionego forda. Sprawca odpowiadać będzie za krótkotrwałe użycie pojazdu. Sankcja karna za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W przypadku kradzieży fiata poszukiwania fiata nadal trwają.

Mając na uwadze te zdarzenia, gołdapscy policjanci przypominają właścicielom i użytkownikom pojazdów o odpowiednim zabezpieczeniu mienia. Zamykajmy auta i nie pozostawiajmy w nich wartościowych rzeczy, które mogłyby stać się łupem  sprawców , a tym bardziej dokumentów czy kluczyków. Pamiętajmy, że "okazja czyni złodzieja" i nawet kilkunastoletnie auto o małej wartości może "skusić sprawcę". Wiele zależy od nas samych – nie stwarzajmy warunków ułatwiających stanie się ofiarą przestępstwa.

(ab/rj)

 

 

 

Powrót na górę strony